وزارت علوم ۲۵۰۰ کارشناس جذب می‌کند

ساری- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اخذ موافقت جذب دو هزار و ۵۰۰ کارشناس در بدنه این وزارتخانه خبر داد و گفت: در حال فراهم کردن بسترها و مقدمه‌های به کارگیری این تعداد کارشناس هستیم و تنها نگرانی موجود بار مالی آن است.

به گزارش ایرنا، منصور غلامی عصر دوشنبه در نشست با استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در استان مازندران این تعداد کارشناس را بخشی از نیاز استخدامی وزارت علوم دانست و افزود: موافقت جذب این تعداد را به عنوان کارشناس آزمایشگاه به طور خاص و بعضا کارشناس حقوقی و کارشناس سایر رشته‌ها گرفته‌ایم.

وی ابراز امیدواری کرد که با کمک و همکاری مجلس شورای اسلامی برای حل مشکل بار مالی جذب این تعداد کارشناس و انجام کارهای مقدماتی، فراخوان برای استخدام در سال جاری اعلام شود و افراد مورد نیاز سال آینده جذب و مشغول به کار شوند.

وزیر علوم همچنین از اخذ مجوز امریه سربازی برای ۲۵۰ نفر خبر داد و گفت که این موضوع باید در بین دانش آموختگان مقطع دکترا اطلاع‌رسانی شود.
غلامی در مورد وضعیت جذب نیرو برای بخش اداری و خدماتی وزارت علوم هم اظهار داشت: در این بخش‌ها نیاز به نیرو نداریم و اگر هم داشته باشیم باید از شرکتی‌ها استفاده کنیم، چون اولویت ما بخش پژوهشی است که امیدواریم به اهداف خود برسیم.

طرح ساماندهی و ادغام دانشگاه‌ها
غلامی با اعلام این که طرح ساماندهی دانشگاه ها آماده شده است، گفت: طرح ساماندهی دانشگاه ها به لحاظ این که تکلیف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و  قانون برنامه ششم توسعه است، موضوعی بسیار جدی است.
وی توضیح داد: در این راستا سه دانشگاه مازندران ادغام می شوند و به صورت کلی نیز ۴۰ دانشگاه بین المللی کشور را باید به حداکثر ۱۰ دانشگاه تبدیل کنیم و در این مسیر همه مسئولان استانی باید کمک کنند.
وزیر علوم به سند اسلامی شدن دانشگاه ها نیز اشاره و تاکیدکرد: به عنوان بخش اصلی هم جذب اعضای هیات علمی و دانشجویان و هم فضاهای فرهنگی دانشگاه ها براساس مبانی شورای انقلاب فرهنگی صورت می گیرد.
او جذب دانشجویان خارجی به عنوان یکی از منابع درآمدی را برای دانشگاهها لازم دانست و افزود: به عنوان نمونه دانشگاه صنعتی نوشیروانی یک دانشگاه بین المللی است که باید تلاش کند دانشجویان خارجی شهریه پرداز جذب کند، زیرا منافع بسیار زیادی در جذب دانشجویان خارجی وجود دارد.
وزیر علوم در مورد ایجاد و توسعه پارک های علم و فناوری نیز گفت: در این زمینه در هر استان برنامه داریم تا پارک علم و فناوری داشته باشیم و دانشگاه هایی که از زمین مورد نیاز برخوردار بوده اند بیشتر در این مسیر مورد حمایت قرار داده ایم.

غلامی صبح امروز برای سرکشی از چند دانشگاه مهم مازندران و نشست و گفت و گو با اعضای هیات علمی ، دانشجویان و تشکل های دانشجویی این دانشگاهها، افتتاح چند طرح عمرانی دانشگاهی و بررسی وضعیت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی مازندران به این استان سفر کرد.

وی در بدو ورود به مازندران نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه مازندران را افتتاح کرد، در جمع اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه حاضر شد، به مقام شامخ شهدای گلگون کفن دفن شده در دانشگاه ادای احترام کرد و سپس به دانشگاه نوشیروانی بابل رفت. بازدید از دانشگاه تخصصی فناوری نوین آمل هم دیگر برنامه روز نخست سفر وزیر علوم به مازندران است.

وزیر علوم همچنین فردا علاوه بر حضور در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری و افتتاح طرح های عمرانی این دانشگاه ، از دانشگاه علم و فناوری مازندران واقع در شهرستان بهشهر در شرق مازندران بازدید می کند.

مازندران با داشتن حدود ۲۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دولتی ، آزاد ، پیام نور و غیر انتفاعی، بیشترین تعداد این گونه مراکز را به تناسب جمعیت و جغرافیای خود در کشور دارد.

۷۳۳۵/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =