۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83478140
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتقاء نرخ امید به زندگی در گیلان مورد توجه است

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: در راستای ارتقاء شاخص های سلامت در گیلان، ارتقاء نرخ امید به زندگی مورد توجه است و باید برای تحقق آن برنامه ریزی شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ارسلان زارع عصر دوشنبه در مراسم افتتاح اورژانس هوایی استان گیلان در فرودگاه رشت با بیان این که در پی ارتقاء همه شاخص های توسعه  در استان هستیم، افزود: شاخص سلامت یکی از مهمترین شاخص هاست که این مهم را هدف گرفته ایم.

وی طرح تحول سلامت را یکی از برنامه های ارزشمند دولت تدبیر و امید عنوان و اظهار کرد: راه اندازی اورژانس هوایی یکی از بسته های طرح تحول سلامت در کشور است که امروز شاهد آغاز به کار این اورژانس در استان هستیم.

زارع خاطر نشان کرد: راه اندازی اورژانس هوایی در گیلان به دلیل تعدد حضور گردشگران نه تنها در نیمه اول سال ، بلکه در طول سال و با توجه به موقعیت های مختلف جغرافیایی اعم از کوهستان، جنگل و ساحل از ضروریات بود که این مهم اتفاق افتاد. 

استاندار گیلان اضافه کرد: بایستی با هماهنگی در آینده آشیانه ای برای بالگرد اورژانس هوایی در استان گیلان با همکاری مدیرکل فرودگاه و پی گیری های معاون عمرانی احداث شود تا منشا خیر در سلامت مردم باشد.

وی با اشاره به نقش مهم اورژانس ۱۱۵ و اورژانس هوایی برای ارائه خدمات مورد نیاز و به موقع در حوادث اظهار داشت: وجود اورژانس با توجه به بروز تصادفات به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ، مشکلات جاده ها و غیره، نقش مهم و تاثیرگذاری در خدمات رسانی به موقع دارد.

پایگاه اورژانس هوایی استان گیلان به همراه ۱۱۵ پروژه اورژانس در استان های مختلف کشور به مناسبت فرارسیدن چهل و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس، توسط معاون اول رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس از سالن همایش های رازی تهران در فرودگاه سردار جنگل رشت راه اندازی شد.

با راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در فرودگاه سردار جنگل رشت، یک بالگرد بل ۲۱۲ دو موتور با قرارداد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ناجا به این استان اختصاص داده شد، اورژانس هوایی در حوادث پرتلفات، بیماران اورژانسی در مناطق سخت گذر، بیماران اورژانسی نیازمند به ارائه خدمت در زمان طلایی، عضو قطع شده، اعضای پیوندی، انتقال تیم های تخصصی به بالین مددجو، مادران پرخطر، ترومای شدید سر و قفسه سینه، ترومای نافذ شکم و قفسه سینه و گردن، حوادث ترافیکی با مکانیسم شدید آسیب فعال شده و از اندیکاسیون های اعزام بالگرد است.

در مراسم امروز علاوه بر راه اندازی اورژانس هوایی، EOC مرکز فرماندهی عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی گیلان به منظور هماهنگی و وحدت رویه در فرماندهی حوادث و بلایا در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان نیز راه اندازی شد.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان دارای افزون بر ۴۰۰ نیرو، یکصد و ۳۰ دستگاه آمبولانس، دو موتور لانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس است.

۷۲۸۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =