۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۸
کد خبرنگار: 2178
کد خبر: 83478135
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله هوایی نیروهای حفتر به شمال لیبی ۲ کشته به جای گذاشت

تهران - ایرنا - حمله هوایی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی (تحت کنترل ژنرال حفتر) به شهر «سرت» در شمال این کشور ۲ کشته و ۱۸ زخمی بر جا گذاشت.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «طه حدید» سخنگوی نیروهای موسوم به گارد امنیتی «سرت» (زیر مجموعه دولت وفاق ملی) افزود: این حملات روز دوشنبه مواضع نیروهای امنیتی شهر سرت را مورد هدف قرار داد.

وی افزود: ما مدت ها با داعش در لیبی جنگیدیم و بسیاری از مواضع آنان را نابود کردیم ولی امروز شاهد آن بودیم که نیروهای حفتر کار ناتمام داعش در لیبی یعنی حمله هوایی را با بمباران شهر سرت تمام کردند.

مسئول اطلاع رسانی نیروهای تحت کنترل حفتر همچنین از ادامه درگیری ها با دولت وفاق ملی در چند محور در طرابلس پایتخت لیبی گفت .

نیروهای حفتر از زمان آغاز درگیری ها در لیبی بارها مواضع دولت وفاق ملی از جمله تاسیسات راهبردی همچون فرودگاه «معیتیقه» را که به عنوان تنها فرودگاه پایتخت از آن استفاده می شود، مورد حمله موشکی و پهپادی قرار داده اند.

همچنین کارشناسان معتقدند که شرایط لیبی و تحولات سریع سیاسی و میدانی در این کشور به سمتی حرکت می کند که چشم انداز استقرار ثبات و آرامش و پایان دادن به رویارویی گروه های درگیر در در آن بیش از پیش مخدوش شده است.

اوضاع در لیبی از (۱۵ فروردین ماه) همزمان با دستور ژنرال حفتر از نزدیکان "معمر قذافی" دیکتاتور پیشین لیبی به نیروهای تحت امرش برای حمله به طرابلس، متشنج شد.

لیبی از زمان سرنگونی قذافی در سال ۲۰۱۱ به دو بخش تحت تسلط دولت های موازی در شرق و غرب تقسیم شده است. نظامیان طرفدار حفتر (مورد حمایت امارات، عربستان و فرانسه) بر شرق این کشور مسلط هستند و دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» (مورد پذیرش جامعه جهانی) اداره امور غرب لیبی را در دست دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =