۵۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد برای دریافت دفترچه‌ بیمه سلامت مراجعه کردند

تهران- ایرنا- مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس لیست ارائه شده از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) حدود ۸۰۰ هزار نفر از مددجویان واجد شرایط دریافت دفترچه از سازمان بیمه سلامت هستند و تاکنون ۵۰۰ هزار نفر به دفاتر پیشخوان برای دریافت دفترچه مراجعه کردند.

به گزارش سازمان بیمه سلامت،  داوود حاجی قاسمعلی روز دوشنبه درباره صدور دفترچه بیمه سلامت مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان به وضعیت باثباتی رسیده و تاکنون برای ۵۰۰ هزار نفر دفترچه صادر و پزشکان خانوار آنها مشخص شده است.

وی بیان کرد: با توجه به زمان تعیین شده از خرداد سال ۹۸، خدمات بسته بیمه پایه سلامت به مددجویان کمیته امداد صرفا از طریق دفترچه بیمه صورت می‌گیرد و کارت و اوراق به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شود.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ادامه داد: به نظر می‌رسد برخی از مددجویان باقی مانده یعنی حدود ۱۵۰ هزار نفر همپوشانی بیمه‌ای داشته باشند که در قالب شیوه نامه صرفا می‌توانند از یک بیمه بهره مند شوند.

حاجی قاسمعلی گفت: همچنین برخی افراد نیز تا زمانی که به دفترچه بیمه نیاز نداشته باشند از مراجعه به دفاتر پیشخوان امتناع می‌کنند. پیگیری بیمه سلامت برای دریافت دفترچه از سوی مددجویان همچنان ادامه دارد و در صورت مراجعه دفترچه برای آنان صادر و از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند خواهند شد.

طاهر موهبتی،  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز اوایل تابستان امسال درباره مراجعه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت گفته بود: تقاضای ما این است که مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرهای با جمعیت بالای ۲۰ هزار نفر که هنوز دفترچه بیمه سلامت خود را دریافت نکردند به دفاتر پیشخوان مراجعه و دفترچه خود را دریافت کنند.

۲۸ فروردین امسال بود که بیمه شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره) با امضای تفاهم نامه همکاری سازمان بیمه سلامت و کمیته امداد در راستای پوشش بیمه سلامت مددجویان شهری ‌کمیته امداد، به بیمه سلامت منتقل شدند. ‌

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =