توسعه گردشگری در سدها ظرفیتی مناسب برای اشتغال‌آفرینی است

تهران – ایرنا - مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: توسعه گردشگری در منابع و تاسیسات آبی از جمله سدهای بزرگ و کوچک، ظرفیتی مناسب برای ایجاد اشتغال ورونق مناطق به شمار می‌رود.

سید ضیاء هاشمی امروز (دوشنبه) در دیدار مهندس بهروز مرادی مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از خبرگزاری جمهوری اسلامی، افزود: وضعیت معیشت مردم در حاشیه حوضه آبگیر سدها، می تواند با توسعه و رونق گردشگری بهبود پیدا کند.
وی به مهاجرت‌ از روستاها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: با توسعه و رونق گردشگری می توان روند مهاجرت روستائیان را در این مناطق متوقف کرد.
هاشمی با بیان اینکه یکی از عوارض احداث سدها مهاجرت بیشتر مردم است، ادامه داد: در شرایط کنونی که جمیعت نیروی جوان متخصص افزایش پیدا کرده است، می‌توان از این فرصت برای رونق مناطق حاشیه‌ای استفاده کرد.
مدیرعامل ایرنا با اشاره به تجربه کشور چین در احداث سد «تری گورجس» که ابتدا موجب مهاجرت مردم مناطق حاشیه‌ای شده بود گفت: با ایجاد ظرفیت‌ها در اطراف این سد وضعیت زندگی مردم به شدت بهبود پیدا کرده و اکنون این سد به یکی از مهمترین مراکز جذب گردشگر در این کشور تبدیل شده است.
وی ادامه داد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های جدید می‌توان به سکونت مردم در این مناطق کمک و رونق اقتصادی برای این مناطق ایجاد کرد.
مدیرعامل ایرنا نگاه دولت به ایجاد اشتغال توسط بخش‌های غیر دولتی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: البته تحقق این هدف نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم است.
وی از آمادگی ایرنا برای کمک به انتشار اخبار جامع، دقیق و صحیح از منابع آبی کشورمان خبرداد و گفت: اگر این اخبار به درستی و از مجاری صحیح منتشر نشود ظرفیت‌های آن از دست می‌رود و چه بسا عواقبی هم داشته باشد.
هاشمی ایرنا را به دلیل داشتن پایگاه های متعدد  و خبرنگاران حرفه‌ای در سراسر کشور بهترین زمینه برای انتشار درست و صحیح دستاوردهای دولت دانست و افزود: گرچه ممکن است در انتشار خبر نقدی وجود باشد، اما هدف ایرنا از انتشار چنین اخباری ایجاد اثر ایجابی است.
وی بر ضرورت اطلاع رسانی به موقع دستاوردهای مجموعه دولت نیز تاکید کرد و گفت: رویدادهای مهم و دستاوردهای دولت اگر منعکس نشود ممکن است بازنمایی غلطی صورت گیرد و یا به دلیل مغفول ماندن عوارضی برای جامعه ایجاد کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =