۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 2503
کد خبر: 83477949
۰ نفر

برچسب‌ها

مردان ایران در جمع هشت تیم برتر آسیا قرار گرفتند

تهران-ایرنا- تیم تنیس روی میز مردان ایران با غلبه بر تیم کره شمالی به مرحله نهایی بیست و چهارمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا راه یافت.

در این بازی حساس که از دور دوم مرحله حذفی برگزار شد،   تیم تنیس روی میز ایران با ترکیب «نوشاد و نیما عالمیان» و «امیرحسین هدایی» تیم کره شمالی را با نتیجه ۳ بر یک شکست داده و راهی مرحله نهایی این مسابقات شد.

«نوشاد عالمیان» در بازی نخست «هام یو سونگ» را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد. نوشاد در این بازی ابتدا گیم‌های اول و دوم را به ترتیب با نتایج ۱۱ بر ۶ و ۱۱ بر ۹ به حریف واگذار و سپس گیم‌های سوم، چهارم و پنجم  را با نتایج ۱۱ بر ۷، ۱۱ بر ۴ و ۱۱ بر ۹ از حریف گرفت و نتیجه را به سود خود به پایان برد.
«نیما عالمیان» در دومین بازی این دیدار برابر «آن جی سونگ» قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر یک ملی پوش کره شمالی را مغلوب کرد.
نیما در این بازی گیم‌های اول، دوم و چهارم را با نتایج ۱۳ بر ۱۱، ۱۱بر ۸ و ۱۱ بر ۳ از حریف برد و گیم دوم را با نتیجه ۵ بر ۱۱ به جی سونگ واگذار کرد.
«امیرحسین هدایی» سومین پینگ پنگ باز ایران در این بازی بود. او با» کیم اوک چانگ» بازی کرد.
چانگ در این بازی عملکرد مناسب‌تری نسبت به هدایی داشت و در گیم‌های اول، سوم و چهارم که با نتایج ۱۱بر ۶، ۱۱بر  ۷  و ۱۱ بر ۵ به پایان رسید، نماینده ایران را مغلوب و به پیروزی رسید.
این درحالی بود که هدایی تنها در گیم دوم موفق به شکست نماینده کره شمالی شد. او این گیم را با نتیجه ۱۱ بر ۸  به سود خود تمام کرد.
براساس تصمیم «جمیل لطف الله نسبی» نوشاد در بازی چهارم یک بار دیگر برای ایران پشت میز قرار گرفت و با جی سونگ بازی کرد.
نفر اول تنیس روی میز ایران در گیم اول با نتیجه ۱۱ بر ۶ شکست خورد. نوشاد گیم دوم را با نتیجه ۱۱ بر ۵ به سود خود به پایان برد اما جی سونگ گیم سوم را از آن خود کرد. او نتیجه این ست را ۱۳ بر ۱۱ از آن خود کرد.
در گیم سرنوشت ساز پنجم نوشاد با نتیجه ۱۱ بر ۵ سونگ را مغلوب کرد تا تیم ایران با نتیجه ۳ بر یک تیم کره شمالی را شکست داده و راهی مرحله نهایی شود.
ایران در مرحله نهایی با یکی از دو تیم ژاپن و چین تایپه بازی  خواهد کرد. ملی پوشان تیم ملی تنیس روی میز مردان ایران که بازی‌های خود در بیست و چهارمین دوره مسابقات تنیس روی میز آسیا را از گروه  C آغاز کردند، ابتدا تیم بنگلادش را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دادند.
آنان در دیگر بازی این گروه امارات را نیز با نتیجه مشابه ۳ برصفر شکست داده و به عنوان تیم اول راهی مرحله حذفی شدند.
شاگردان «جمیل لطف الله نسبی» در نخستین دیدار خود در مرحله حذفی تیم بحرین را هم با نتیجه ۳ برصفر شکست دادند و به دیدار تیم کره شمالی رفتند.
چین، سنگاپور، ژاپن، چین تایپه، هنگ‌کنگ و کره‌جنوبی ۶ تیم برتر دوره قبلی این مسابقات از شرکت در رقابت‌های مرحله مقدماتی معاف هستند.
در مرحله نهایی این رقابت‌ها چین با سنگاپور، هنگ‌کنگ با کره جنوبی و ژاپن و چین‌تایپه با ۲ تیم دیگر صعود کننده از مرحله مقدماتی بازی خواهند کرد.
در بیست و چهارمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا که در اندونزی در جریان است، ۳۱ تیم در بخش مردان و ۲۴ تیم در بخش زنان شرکت دارند.
تیم زنان ایران که به مرحله حذفی راه یافته بود، امروز با نتیجه ۳ بر۲ مغلوب مالزی شد و نتوانست به مرحله نهایی این مسابقات راه پیدا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =