۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۸
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 83477931
۰ نفر

برچسب‌ها

بوکوحرام به یک دانشگاه نیجریه حمله کرد

تهران - ایرنا - پایگاه خبری "نایجرین پالِتیکس" روز دوشنبه از مادیگوری گزارش داد که گروه تروریستی بوکوحرام شامگاه دیشب به یک دانشگاه این شهر حمله مسلحانه کرد.

این گزارش به نقل از شاهدان عینی از مادیگوری در ایالت بورنو اعلام کرد که این گروه تروریستی شامگاه دیشب با حمله مسلحانه به این دانشگاه در جاده مادیگوری به باما برنامه های آموزشی و امتحانی دانشجویان را مختل و موجب فرار دانشجویان دختر از خوابگاه هایشان شد.

این گزارش بدون اشاره به تعداد و اهداف حمله این مهاجمان به دانشگاه نوشت که اگرچه با اقدام به موقع نیروهای واکنش سریع ارتش نیجریه حملات آنها با شکست مواجه شد اما این درگیریها نزدیک یک ساعت در اطراف دانشگاه ادامه یافت.

یک مقام امنیتی نیجریه در گفت وگو با این پایگاه خبری گفت که بررسی اولیه از هویت مهاجمان نشان می دهد که آنها عضو گروه ترویستی بوکوحرام هستند که به تازگی برای انجام عملیات های ترویستی حتی به پهپادهای پیشرفت آمریکایی نیز مجهز شده اند.

براساس این گزارش، حملات شامگاه دیشب موجب شد تا برخی کلاس های آموزشی و حتی امتحانات ترم دوم سال تحصیلی  این دانشگاه تعطیل شده و ترس و وحشت سراسر دانشگاه به ویژه خوابگاه دانشجویان دختر این دانشگاه را فرا گیرد.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که حمله چهارشنبه گذشته این تروریست ها به یک پادگان در شمال شرق این کشور 9 کشته برجای گذاشته بود.

بوکو حرام یک گروه تروریستی است که در سال ۲۰۰۹ در نیجریه شکل گرفت. این گروه در همان سالِ نخست، جان بیش از ۳۰ هزار نفر را گرفت.

واژه بوکوحرام در زبان هوسایی به معنی حرام بودن تحصیل به سبک غربی است. این گروه توسط محمد یوسف شکل گرفت.

این گره از سال 2013 تا 2016 بیش از 11 هزار نفر را در نیجریه کشته و پیشتر در یک اقدام تروریستی دیگر 276 دختر را ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کرد.

بوکوحرام که وابستگی آنها به گروه تروریستی داعش اثبات شده است با گسترش فعالیت خود به کشورهای همسایه نیجریه بیش از 2 میلیون نفر را در این کشورها آواره کرده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =