حمایت از هنرمندان جوان، راه ماندگاری هنر خوشنویسی است

قزوین - ایرنا - حمایت از هنرمندان جوان در شرایط کنونی تنها راه ماندگاری هنر خوشنویسی است و باید مسئولان فرهنگی استان به این موضوع توجه داشته باشند.

رییس انجمن خوشنویسی استان قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:از قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران نام برده می‌شود و باید برای حفظ این جایگاه ارزشمند بیشتر تلاش کرده و با برپایی همایش‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی به ارتقای سطح هنر خط در استان و کشور کمک کنیم.

میرحیدر موسوی با اشاره به دیگر راهکارهای ارتقای سطح هنر خط در استان، افزود:خرید آثار خوشنویسی افزون بر ایجاد دلگرمی و انگیزه در هنرمندان موجب ترغیب مردم به استفاده از صنایع دستی و کارهای هنری می‌شود و خوشبختانه در حال حاضر سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین بخشی از هدایای خود را از آثار خوشنویسی تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه هنر خوشنویسی قزوین از گذشته افتخارآمیزی برخوردار بوده و همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد، افزود: در حال حاضر ۲۰۰ هنرمند از انجمن خوشنویسان استان فارغ التحصیل شده و عضو رسمی انجمن خوشنویسان قزوین هستند.
این مسئول با اشاره به تاریخچه تاسیس این انجمن در سال ۱۳۵۰ توسط استاد ابوالحسن محصص مستشاری، گفت: انجمن خوشنویسان قزوین جزو نخستین انجمن‌های تاسیس شده در کشور به شمار می‌رود و ۲۰ مدرس و ۵۰۰ هنرجو دارد.
وی اظهار داشت: هم اکنون ۱۵ استاد خوشنویسی در استان دارای گواهینامه انجمن خوشنویسان ایران هستند و از این تعداد یک استاد خانم است.

موسوی گفت: طی فراخوان منتشر شده در شهریورماه امسال، خوشنویسان برجسته استان می‌توانند برای دریافت مدرک استادی تا بهمن ماه امسال آثار خود را به انجمن ارسال کنند.
۶۱۰۱*۷۳۸۹