امنیت غذایی در مجلس بررسی می‌شود

آستارا - ایرنا - رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت مواد غذایی با دعوت از وزرای بهداشت، جهادکشاورزی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ۳۱ شهریور ماه در مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا علی نوبخت روز دوشنبه در بازدید از بیمارستان آستارا در جمع خبرنگاران افزود: وزرای یاد شده به همراه معاونان خود به مجلس دعوت شده اند و برای بهبود سطح امنیت غذایی، باید معیارهای آن از حوزه کشاورزی تا سر سفره مردم لحاظ و زنجیره غذایی به درستی حفظ شود.

وی بیان کرد: بهداشت غذا و آب اهمیت زیادی در سلامتی دارد و ایرانی ها در طول روز حداقل سه وعده غذا می خورند و با داشتن تغذیه مناسب می توان تا حدود زیادی بیماری های قلبی، عروقی و دیابتی را کنترل و از آنها پیشگیری کرد. 

نوبخت ادامه داد: امنیت مواد غذایی مهم است و غذایی که در اختیار مردم قرار می گیرد، باید بر سلامتی اثر سوء نداشته و فاقد هر گونه آلودگی میکروبی و شیمیایی باشد. 

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس برنامه ریزی ها، از بسیاری از بیمارستان های گیلان بازدید شده است و سطح بهداشت و درمان در آستارا به لحاظ موقعیت گردشگری این شهرستان باید ارتقا پیدا کند.

معاون درمان وزارت بهداشت، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، روز دوشنبه از بخش های مختلف بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی آستارا بازدید کردند.

شبکه بهداشت و درمان آستارا با ۶ مرکز بهداشتی، یک بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی، یک مرکز درمانی در بخش لوندویل، ۲۵ خانه بهداشت و حدود ۵۰۰ نیروی انسانی خدمات رسانی می کند. 
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده و از مناطق گردشگرپذیر ایران است. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =