رضایت ارباب رجوع سرلوحه فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باشد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: هدف از تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام خدمت‌رسانی شایسته به مردم است.

به گزارش روز دوشنبه مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، حجت الاسلام حمید شهریاری در دیدار با مدیران دفاتر جدید پایتخت مفهوم سه‌جانبه‌ گرایی در ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را منتفع گردیدن مردم، بخش خصوصی و حاکمیت دانست و گفت: معتقدیم حاکمیت باید نقش نظارتی داشته باشد و عاملیت انجام امور را بخش خصوصی عهده‌دار گردد تا مردم از بالاترین سطح کیفی خدمت بهره‌مند شوند.

وی افزود: تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مشکلات حاکمیت در خصوص کمبود فضای اداری، منابع انسانی و سایر کمبودها را بر طرف کرده است. لذا باید خدمت مداری در مقام عمل، جایگزین حاکمیت مداری شود.

خدمت رسانی در جهت رفع دغدغه های شهروندان باشد

شهریاری با اشاره به الزامات آئین‌نامه‌ای دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به بیان نکاتی در خصوص شیوه خدمت‌رسانی شایسته به مردم در دفتر خدمات الکترونیک قضایی پرداخت و گفت: نوع رفتار با شهروندی که شاید به دلیل برخی مشکلات عصبانی است باید هوشمندانه و در جهت رفع دغدغه‌های وی باشد.

استفاده از خدمات جوانان شایسته سرلوحه فعالیت دفاتر باشد

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با توصیه موکد به استفاده از جوانان شایسته در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی خطاب به مدیران دفاتر تازه تاسیس تهران بزرگ افزود: بهره‌گیری از نیروی جوانان توانمند، تحصیلکرده و مومن در کنار آموزش شیوه صحیح رفتار با مردم و کسب رضایتمندی ارباب رجوع باید سرلوحه فعالیت‌ها در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باشد.

شهریاری با تاکید بر حضور تمام وقت مدیران در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: در بازرسی از دفاتر که امسال بصورت ویژه صورت می‌گیرد بر این مهم نظارت دقیقی به عمل خواهد آمد.

در این دیدار که با حضور اعضای شورای معاونان مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، علی شجاعی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران و محمدرضا دشتی اردکانی رئیس هیئت مدیره کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برگزار شد، سیدحمید نجم آبادی سرپرست اداره کل خدمات الکترونیک قضایی و معاون امور عمومی و پشتیبانی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به نقش کلیدی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در ارائه باکیفیت خدمات مردم محور دستگاه قضایی بر ضرورت حضور جدی مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در دوره های آموزشی که از سوی اداره کل خدمات الکترونیک قضایی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه برگزار می شود، تاکید کرد.

در پایان تعدادی از مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تازه تاسیس تهران بزرگ نظرات و دغدغه‌های خود را با مدیران ارشد مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه مطرح کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =