۸۰۵ فرصت شغلی برای روستاییان و عشایر کرمانشاه ایجاد شد

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه از اجرای ۱۸۱ طرح اشتغالزا برای روستاییان و عشایر این شهرستان خبر داد و گفت:‌ برای این طرح‌ها ۹۰ میلیارد و ۵۱۴ میلیون تومان اعتبار پرداخت شده که ۸۰۵ فرصت شغلی را برای این قشر ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا،‌ فضل‌الله رنجبر روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری کرمانشاه که در سرسرای جلسات فرمانداری برگزار شد، افزود:‌ در بخش‌های ماهیدشت و کوزران که مشمول دریافت تسهیلات مناطق زلزله‌زده هستند،‌۲۳۷ فرصت شغلی ایجاد شده که برای آن ۲۰ میلیارد و ۹۳۳ میلیون تومان اعتبار در قالب ۱۵۵ طرح پرداخت شده است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ بانک کشاورزی،‌ سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و سایر ادارت و ارگانها،‌ تسهیلات روستاییان و عشایر استان را هرچه زودتر پرداخت کنند و از طرح‌های مرتبط با گردشگری، صنعت و معدن، فناوری اطلاعات و ... حمایت ویژه‌ای داشته باشند.

رنجبر گفت:‌ بیش از ۱۰۵ میلیارد تومان از سهم ملی تسهیلات روستاییان و عشایر استفاده کردیم که حرکت بسیار ارزشمندی است اما باید در اخذ سهم استانی تلاش به مراتب بیشتری داشته باشیم.

وی ۱۸ هزار فرصت شغلی به صورت ناخالص را سهمیه شهرستان کرمانشاه در سال ۹۸ عنوان و تاکید کرد:‌ از این تعداد، سهم هر دستگاه برای ایجاد شغل مشخص شده که باید تلاش کنند تعهد اشتغال دستگاه خود را به ۱۰۰ درصد برسانند و شغل‌های ایجاد شده را در سامانه ملی رصد ثبت کنند.

رنجبر خواستار تلاش بیشتر اداره‌کل بنیاد شهید،‌ بهزیستی و کمیته امداد شهرستان کرمانشاه در زمینه اشتغال و ثبت آن در سامانه رصد شد و گفت:‌ همه ادارات و ارگانها به خاطر دینی که به اسلام، انقلاب و مردم استان دارند موظفند تعهد اشتغال خود را بطور کامل انجام دهند در غیر این صورت تعهدات هر سازمان را به تفکیک نام در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

در بخشی از این جلسه نماینده اداره کار، گزارش اشتغال ثبت شده در سامانه رصد براساس تعهد اشتغال ناخالص را برای هر اداره به تفکیک تعهد اشتغال، شغل‌های ایجادی و درصد اشتغال ایجاد شده نسبت به تعهد آنها را قرائت کرد و نمایندگان هر سازمان هم مشکلات موجود در مسیر ایجاد اشتغال و یا ثبت در سامانه رصد را توضیح دادند.

در این جدول بنیاد مسکن که تعهد اشتغال آن در سال جاری ۹۷ شغل بوده است با ایجاد ۷۵۸ شغل،‌در این زمینه پیشتاز بود.

کلیه دستگاههای اجرایی ملزم هستند که اطلاعات مربوط به پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده به بنگاهها و صدور مجوزهایی که منجر به ایجاد اشتغال می شود را در سامانه رصد اشتغال به آدرس www.rasad.eshteghal.ir وارد کنند.

۳۲۰۳/۸۰۶۶