۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83477835
۰ نفر

برچسب‌ها

کره شمالی: خلع سلاح هسته ای شاید وقتی دیگر

پکن- ایرنا- یک مقام کره شمالی با اشاره به اینکه مذاکرات سطح کاری با ایالات متحده ممکن است در چند هفته آینده برگزار شود تاکید کرد اما بحث خلع سلاح هسته ای به وقتی دیگر و شاید بعد از حذف تمام تهدیدات علیه این کشور موکول خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی، مدیرکل رسیدگی به امور آمریکا در وزارت امور خارجه کره شمالی روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد چنانچه آمریکا به دنبال تقویت چانه زنی با پیونگ یانگ است باید به کره شمالی تضمین های امنیتی داده شود و تحریم ها هم برداشته شود تا بتوان در مورد برنامه هسته ای صحبت کرد.

این مقام کره شمالی تاکید کرد موضع پیونگ یانگ روشن و غیرقابل تغییر است بحث در مورد غیر هسته ای شدن زمانی ممکن است مطرح شود که تهدیدها و موانع امنیتی که ما را به خطر می اندازد و مانع توسعه می شود از میان برداشته شود.

وی اظهار کرد این که مذاکرات آمریکا و کره شمالی پنجره ای برای شانس باشد یا فرصتی برای تشدید بحران، کاملاً به ایالات متحده وابسته است.

این مقام کره شمالی همچنین گفت امیدوار است مذاکرات آینده که انتظار می رود طی چند هفته آینده برگزار شود یک نشست خوب باشد اما بسته به اینکه ایالات متحده چه پیشنهادی ارائه دهد مذاکرات ممکن است روابط را بهبود بخشد یا به خصومت ها بیفزایید.

هفته گذشته «چو سون خویی» معاون اول وزیر امور خارجه کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرد کره شمالی مایل است در اواخر ماه سپتامبر با آمریکا مذاکره کند اما از آمریکا خواست که "روش محاسبه" جدیدی ارائه دهد.

مذاکرات هسته ای پیونگ یانگ و واشنگتن از زمان نشست بدون توافق رهبران دو کشور در ماه فوریه در ویتنام متوقف شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =