نمایش «خاتون» در پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌رود

تهران-ایرنا-رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: نمایش خاتون در ادامه طرح «هنر برای همه» در پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می‌رود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، طرح هنر برای همه با هدف بهره‌مندی تمامی اقشار جامعه از آثار فاخر هنری از ابتدای سال ۹۸ و با برگزاری کنسرت‌های ارزان قیمت به همت این سازمان آغاز شد.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از ادامه این طرح در حوزه نمایش خبر داد و گفت: حمایت از آثار فاخر هنری و عرضه آن برای استفاده عموم مردم از مهم‌ترین رسالت‌های این سازمان است و در این راستا نمایش خاتون از ۲۸ شهریور تا ۱۹ مهر ساعت ۲۰ در پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌رود.

وی افزود: حسین عالم بخش نویسنده و کارگردان این نمایش در سال ۱۳۹۷ به‌ عنوان یکی از ۱۰ چهره برتر هنرمندان تئاتر انقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از سوی مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد اسلامی معرفی شد.

اوحدی اظهارداشت: عالم بخش نمایش خاتون را در سه سال گذشته در تالار اندیشه حوزه هنری و سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه برد و با بیش از ۶۰ اجرا توانست بیش از چهل هزار مخاطب را به تماشای داستان خود بنشاند.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: نمایش خاتون با بهره‌گیری از تاریخ اسلام و اسناد مستدل، اوضاع شهر شام را پس از بازگشت اسرای کربلا روایت می‌کند، به بررسی وضعیت اجتماعی و سیاسی آن زمان می‌پردازد، از غفلت مردم و ناآشنایی آنها با اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) می‌گوید و چگونگی افشای دسیسه‌های حکومت بنی‌امیه توسط استقامت بانوی صبر و دردانه سیدالشهدا(ع) را به تصویر می‌کشد.

عطیه غبیشاوی، فرهاد بشارتی، کیمیا ملائی، بهار ارجمند، امید زندگانی، علی برجی و منوچهر علی‌پور بازیگران این اثر نمایشی هستند.

علاقه‌مندان برای خرید بلیت نمایش خاتون می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۸ با شماره‌ تلفن‌های ۹۱ـ۹۳۵۱۰۰۵۹۹۰ تماس حاصل کنند.

تهرام/۷۲۴۵//۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =