مزار شهدای آرامستان حاج ستارخان  ساماندهی می‌شوند

تبریز - ایرنا - مسئول ستاد بازآفرینی شهری شهرداری منطقه ۱۰ تبریز گفت: در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا مزار شهدای مدفون در آرامستان حاج ستارخان به نحو شایسته مقاوم‌سازی و ساماندهی می‌شوند.

به گزارش ایرنا، یوسف زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه قبور شخصیت های برجسته آرمیده در این آرامستان نیز مرمت و اصلاحات لازم روی آنها انجام می شود، افزود: هم اکنون مرحله مطالعاتی طرح ساماندهی گلزار شهدا و احداث پارک ستارخان در این منطقه با بهره گیری از نظرات اساتید دانشگاهی و بستگان متوفیان شخصیت های برجسته به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه پس از یکسان سازی قبور در روزهای آتی، مرحله اجرایی و ایجاد فضای سبز در این آرامستان آغاز می شود، اظهار داشت: مجوزهای لازم برای اجرایی شدن این طرح از مراجع ذیصلاح اخذ شده است.

مسئول ستاد بازآفرینی شهری شهرداری منطقه ۱۰ تبریز با اشاره به اینکه ساماندهی گلزار شهدا دقیقا با طرحی که بنیاد شهید ارائه کرده، اجرا می شود، گفت: در این طرح ملاحظات شرعی، احساسات، عواطف مردم و رضایت کامل خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.

یوسف زاده، با بیان اینکه شهدا مظهر و نماد مقاومت کشور هستند، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد بوستان منطقه ای برای دسترسی و استفاده آسان‌تر شهروندان از بوستان ها و فضای سبز است.

وی یادآوری کرد: به دلیل بافت فشرده مسکونی در این محله و نبود فضای باز در زمان وقوع بلایای طبیعی مانند زلزله با تبدیل این مکان به فضای سبز، بوستان ستارخان می‌تواند به عنوان محل اسکان موقت شهروندان این منطقه مورد استفاده قرار گیرد و در پدافند غیرعامل نیز تاثیر بسزایی ایفا کند.

مسئول ستاد بازآفرینی شهری شهرداری منطقه ۱۰ تبریز گفت: با همکاری بستگان متوفیان، هیات امنا و اهالی ساکن در محله به زودی احداث بوستان ستارخان آغاز می شود.

یوسف زاده، با اشاره به اینکه بنر اطلاع رسانی تعویض و یکسان سازی سنگ قبور در ابعاد ۳۰×۲۰ در ورودی های آرامستان ستارخان نصب شده است، افزود: از طریق سامانه پیامکی نیز به بستگان متوفیان اطلاع رسانی شده است و شهروندان از طریق شماره تماس ۳۲۳۶۰۱۴۳ نیز می توانند سئوالات خود را مطرح و به دفتر ستاد بازآفرینی شهری واقع در آرامستان ستارخان مراجعه کنند.

آرامستان حاج ستارخان از آرامستان‌های تاریخی تبریز است که مفتخر به دفن ۱۵۸ تن از شهدا انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌باشد و از سال ۱۳۷۴ هیچ دفنی در این آرامستان انجام نگرفته است.
۸۰۲۳/۵۱۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =