معاون وزیر ورزش: ورزشکاران از نظر فرهنگی باید خود را برای المپیک آماده کنند

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: پس از کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو موضوع مهم‌تر برای ورزشکاران، حضور فرهنگی نمایندگان ایران در کنار کسب نتایج ارزشمند در این رویداد جهانی است.

«سیدعبدالحمید احمدی» این اظهارات را روز دوشنبه در دومین نشست مجمع مسئولان فرهنگی فدراسیون‌های ورزشی کشور در ساختمان مرکزی سئول بیان کرد. 

 وی اظهار داشت: با تشکیل کمیسیون فرهنگی و تربیت‌بدنی و ورزش کشور بر اساس نظام‌نامه فرهنگی کشور و با مشارکت نهادهای مرتبط طی این مدت توانستیم خلاء‌های این حوزه را به لحاظ مدیریتی با تدوین آیین‌نامه‌ها برطرف کنیم.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: برگزاری این نشست نیازمند ظرفیت فرهنگی موثر و کارآمد برای مدیریت ورزش است و اگر ساختارهای فرهنگی لازم را ایجاد نکنیم ورزش در مسیر درستی قرار نمی گیرد. همچنین جامعه از مدیریت ورزش در بخش فرهنگی انتظارات زیادی دارد که ما باید با تقویت زیرساخت‌ها به این انتظارات پاسخی مناسب بدهیم. 
احمدی افزود: مسائل مربوط به ورزشگاه‌ها، تماشاگران، حوزه رسانه‌ها ، مسئولیت ورزشکاران و حضور آنها در مسابقات، انجام واجبات، ترک محرمات و بحث حجاب و عفاف همه زیرمجموعه بحث فرهنگی در ورزش است که گستردگی مسئولیت در این حوزه و اهمیت آن را نشان می‌دهد. 
وی به اهمیت حضور مقتدرانه ورزشکاران ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو اشاره کرد و گفت: یک بخش مهم مسابقات المپیک کسب سهمیه است؛ اما موضوع مهم‌تر حضور فرهنگی نمایندگان ایران در کنار کسب نتایح ارزشمند است که در این زمینه باید نیازهای فرهنگی ورزشکاران را بررسی و آنان را با آمادگی به این رویداد جهانی اعزام کنیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان این در پایان تاکید کرد: امروز فضای مجازی و انعکاس ورزش در آن مساله‌ای بسیار جدی است. اگر مدیران فرهنگی در قبال مسائل فرهنگی کوتاهی کنند آن‌گاه مجبور می‌شوند، واکنشی عمل کنند. پس باید با نگاه پیشگیرانه در حوزه فرهنگی اتفاقات را پیش‌بینی و جلوتر از آن حرکت کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =