وسایل ورزشی یک هزار مدرسه در البرز تامین شد

کرج - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز اعلام کرد که وسایل و امکانات ورزشی مورد نیاز یک هزار مدرسه در این استان تامین شده و به زودی دراختیار آنها قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، فرشید علیزاده روز دوشنبه در آئین افتتاح سالن ورزشی مدرسه دخترانه شهدای غزه در شهرک ناز فردیس افزود: یکی از اولویت های معاونت سلامت وزارت آموزش و پرورش، توسعه سواد حرکتی (تربیت بدنی) به ویژه در مدارس دخترانه  است.

وی گشایش سالن ورزشی شهدای غزه در فردیس را نمونه اقدام عملی برای استانداردسازی فضاهای ورزشی  دانش آموزان در البرز دانست و گفت : توسعه این فضاها با هدف تامین نیازهای ورزشی دانش آموزان از برنامه های اولویت دار است.

سالن ورزشی شهدای غره با زیربنای ۱۲۰ مترمربع  و با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان ساخته شده که به گفته معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش البرز تامین زمین برای ساخت چنین پروژهایی ضروری است.

علیزاده به فضاهای ورزشی استاندارد سرپوشیده البرز  اشاره کرد و گفت: اختلافی که با میانگین کشوری داریم بسیار زیاد است ،میانگین سرانه فضاهای ورزشی سرپوشیده برای هر دانش آموز البرزی ۱۲ سانتی مترمربع است اما در کشور حدود ۳۱ سانتی مترمربع می باشد.

وی بیان داشت: سال گذشته طبق تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش ۲۱۰ هزار دانش آموز استان البرز در المپیاد درون مدرسه ای شرکت کردند .

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

۷۴۱۳/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =