۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۷
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83477624
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰۰میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبرسانی استان بوشهر مصوب شد

بوشهر- ایرنا- از محل سفر اسفند ماه سال گذشته هیات دولت به استان بوشهر ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های آب و فاضلاب استان مصوب شد که باید در مدت ۲ سال تخصیص یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر روز دوشنبه در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهرگفت: اختصاص این میزان اعتبار به این بخش بی‌سابقه و در سرعت بخشی اجرای طرح‌های آب و فاضلاب استان بوشهر تاثیرگذار است.

عبدالحمید حمزه‌پور بیان کرد: با توجه به حجم مشکلات و کمبودهای موجود در بخش آب و فاضلاب میزان تخصیص اعتبارات این شرکت در سال ۹۷، ۲۴۵ میلیارد تومان است که نسبت به اعتبارات سال ۹۶،  ۷۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: افزون براین ۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی پنج استان معین برای نوسازی شبکه‌های آبرسانی و برای نخستین بار ۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تخصیص یافته است.

حمزه‌پور با بیان اینکه ۸۰ درصد منابع آبی استان بوشهراز خارج از استان تامین می‌شود، اضافه کرد: هرچند تابستان سال  ۹۷ استان از لحاظ تامین آب با مشکلاتی روبه‌رو بود اما با تلاش مسئولان این مشکلات در سالجاری به کمترین حد ممکن رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر یادآور شد: علاوه برافزایش ظرفیت آب شیرین‌کن بوشهر از ۱۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز به ۲۰ هزار متر مکعب ۳۳حلقه چاه با دپی ۲۶۷لیتر در سطح استان حفر،تجهیز و آماده بهره‌برداری شده است.

وی اضافه کرد: همچنین قریب به ۶۰ هزار مترمکعب آبشیرین‌کن درسطح استان بوشهر در دست احداث است که ساخت آبشیرین‌کن ۳۵هزار مترمکعبی شهر بوشهر با ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی از جمله اینهاست.

حمزه‌پوریادآور شد: همچنین با همت مسئولان استان و تلاش استان‌های معین در زمان حاضر ۱۰۰ کیلومتر از شبکه فرسوده آبرسانی استان بوشهر بازسازی شده است و تلاش می‌شود براساس

برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا ۲ سال آینده شهر بوشهر از حالت جیره‌بندیخارج شود.

وی درخصوص طرح فاضلاب استان بوشهر گفت: در ۲ سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ حدود ۶۰ میلیارد تومان به طرح‌های فاضلاب بوشهر اختصاص یافت که این میزان در سال گذشته به ۹۰ میلیارد تومان رسید در همین ارتباط شبکه جمع آوری فاضلاب بافت تاریخی بوشهر به طول ۵۰ کیلومتر اجرا و به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

حمزه‌پور افزود: شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر درزمان حاضر به ۹۰۰ هزار نفر در ۳۲ شهر خدمات رسانی می‌کند.

وی گفت: دولت توجه ویژه‌ای به حل مشکلات آبرسانی استان بوشهر کرده‌ است به‌گونه‌ای که سالانه برای خرید تضمینی آب از آب شیرین‌کن ۱۰ هزار مترمکعبی بوشهر ۶۰ میلیارد تومان اعتبار پرداخت می‌کند با توجه به اینکه هزینه تامین آب آشامیدنی در این استان بسیار بالاست دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح باید هزینه آب مصرفی خود را به موقع پرداخت کنند تا اجرای طرح‌های آبرسانی در استان با مشکل روبه‌رو نشود.

۶۰۴۷/۶۰۴۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =