۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۰
کد خبرنگار: 1271
کد خبر: 83477531
۰ نفر

برچسب‌ها

آسفالت ۳ جاده روستایی در اشنویه به بهره‌برداری رسید

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راه و شهرسازی اشنویه گفت: آسفالت سه جاده روستایی با هزینه ۲۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

عبدالرحمان فاتحی‌راد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح‌ها شامل جاده «باب‌خالدآباد به قلاتیان» به طول سه هزار و ۳۰۰ متر با هزینه ۱۱ میلیارد ریال و جاده «ترسه‌ بلاغ» به طول یکهزار و ۱۰۰ متر است که با هزینه سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: جاده «دربند به قره‌سقل» نیز به طول ۸/۵ کیلومتر و هزینه ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح‌هایی روستایی بود که به بهره برداری رسید.

فاتحی‌راد ادامه داد: علاوه بر این عملیات احداث و آسفالت محورهای روستایی «ذمه به آلکاباد» نیز به طول بیش از ۶ کیلومتر و با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد ریال در این شهرستان آغاز شده است.

در حال حاضر از ۱۸۱ کیلومتر مجموع راه روستایی در اشنویه ۱۵۷ کیلومتر آن آسفالت شده است، شهرستان اشنویه در رتبه دوم از لحاظ شاخص اجرای طرح هادی و آسفالت معابر روستایی و از لحاظ شاخص اجرای آسفالت در رتبه نخست استان قرار دارد.

شهرستان اشنویه با ۷۴ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و هم مرز با ۲ کشور عراق و ترکیه واقع شده است.

این شهرستان مرزی دارای ۷۲ روستا و ۲ بخش مرکزی و نالوس است.

آذربایجان‌غربی دارای سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفر جمعیت است که ۳۴.۶ درصد از آن در مناطق روستایی و ۶۵.۴ درصد در مناطق شهری سکونت دارند.

۹۸۷۰/۶۱۸۵/

                                                                                                                  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha