نشست سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آغاز شد

تهران - ایرنا - شصت و سومین نشست سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی از امروز( دوشنبه)در شهر وین اتریش آغاز به کار کرد.

به گزارش رسانه های بین المللی، این نشست در مقر آژانس آغاز شده و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

انتظار می رود در کنفرانس عمومی سالانه آژانس بین المللی اتمی طیف گسترده ای از موضوعات، از جمله استفاده از اقدامات امنیتی آژانس درخاورمیانه وکره شمالی مورد بررسی قرار گیرد. 
آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین قرار است نسبت به موضوعات داخلی از جمله گزارش سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی، صورت های مالی سال 2018 و همچنین تصویب یک برنامه و بودجه برای سال های 2020-2021 را مورد بررسی قرار دهد. علاوه بر این، نمایندگان به انتخاب 11 عضو جدید در هیات مدیره 35 نفره آژانس انرژی آژانس انرژی رای می دهند.
این کنفرانس پس از درگذشت یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ماه ژوئیه (تیر-مرداد) برگزار می شود. انتظار می رود آژانس تا ماه اکتبر (مهر-آبان) یک مدیرکل جدید منصوب کند و چهار کشور (آرژانتین ، بورکینا فاسو، رومانی و اسلواکی ) نامزدهای خود را معرفی کرده اند.
تقویت اثربخشی اجرای پادمان و استفاده بیشتر از علوم و تکنولوژی هسته‌ای در راستای توسعه از جمله موضوعات دیگری است که کشورهای عضو در این نشست درباره آن بحث و تبادل نظر می‌کنند.  
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران هفته گذشته میزبان «کرنل فروتا» سرپرست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود.

علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی روز یکشنبه به منظور شرکت در شصت و سومین کنفرانس عمومی سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد وین پایتخت اتریش و مقر آژانس شد.

وی در مدت حضورش در وین ضمن شرکت و ایراد سخنرانی در این نشست با برخی مقامات شرکت کننده دیدار و گفت وگو می‌کند.

در اولین روز این نشست کاظم غریب_آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، به عنوان معاون رییس کنفرانس از گروه خاورمیانه و جنوب آسیا (مزا) انتخاب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =