سرزمینهای اشغالی در آستانه انتخابات و آخرین وعده نتانیاهو

تهران - ایرنا - "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالیکه فقط یک روز به برگزاری انتخابات پارلمانی در سرزمینهای اشغالی باقی مانده، وعده دیگری را برای الحاق "نواحی مهم" به این سرزمینها داده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیشب (یکشنبه شب) مدعی شد، قصد دارد در صورت انتخاب مجددش به عنوان نخست وزیر این رژیم بخش های مهمی از کرانه باختری را به غیر از دره اردن و شهرک های بزرگ صهیونیست نشین، به سرزمین اشغالی الحاق کند و این کار را با همکاری آمریکا انجام می دهد.  

در حالیکه فردا رای گیری برای انتخابات پارلمانی در سرزمین اشغالی فلسطین انجام می شود، نتانیاهو همچنان به وعده های انتخاباتی خود ادامه می دهد. وی هفته گذشته وعده الحاق دره رود اردن و شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری به این سرزمین را داده بود.  

وی در گفت و گو با رادیو " ارتش اسرائیل" از الحاق نواحی مهمی خارج از بلوک های صهیونیست نشین به سرزمینهای اشغالی خبر داد، اما به جزئیات آن اشاره ای نکرد. به ادعای وی، مناطقی در کرانه باختری در فرآیندی به شکل پی در پی با همکاری دولت آمریکا به سرزمین اشغالی ضمیمه می شود.

نتانیاهو این وعده ها را در حالی مطرح می کند که "نفتالی بنت" وزیر سابق آموزش رژیم صهیونیستی و یکی از اعضای ائتلاف تازه تاسیس "یمینا" (راست)، با انتشار نقشه ای اراضی تحت اختیار فلسطینی ها و اسرائیلی ها طبق "معامله قرن" را در آن نشان می دهد.

وی در این تصویر مدعی می شود که مناطق آبی، خاکستری و سفید رنگ به اراضی اشغالی ضمیمه می شود و مناطق سیاه رنگ برای فلسطینی ها است.

نتانیاهو محتوای این توئیت را "اخبار کذب" خواند و حزب بنت نیز پیشتر اعلام کرده بود که این نقشه فقط بر اساس گزارش های منتشر شده در مورد معامله قرن تهیه شده است.

اتهام به اعراب برای جلب آرا بیشتر

نتانیاهو دیروز در ادامه گفت و گو با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی، اعراب ساکن سرزمینهای اشغالی را متهم به "دزدی در انتخابات" کرد. وی این ادعا را پس از انتشار گزارش هایی توسط روزنامه صهیونیستی "معاریو" در مورد تقلب در قسمت اخذ رای اعراب در انتخابات زودهنگام ماه آوریل (فروردین) در سرزمینهای اشغالی مطرح کرد. وی تقلب در انتخابات را موجب از دست رفتن دو کرسی حزب "لیکود" دانست که منجر به برگزاری دوباره انتخابات پارلمانی در این سرزمینها شد.

نتانیاهو در آن زمان به بهانه تقلب در انتخابات قصد دیدار با "هانان ملسر" رئیس "کمیته انتخابات مرکزی" رژیم صهیونیستی را داشت که ملسر ملاقات با وی را نپذیرفت.

موضوع فشار بر اعراب ساکن سرزمینهای اشغالی توسط نتانیاهو و احزاب دست راستی به همینجا ختم نمی شود. نخست وزیر رژیم اسرائیل در اقدامی نژادپرستانه برای کاهش آرای اعراب، خواستار نصب دوربین در محل های اخذ رای در مناطق آنان شد.

همچنین کمپین انتخاباتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در صفحه خود در فیسبوک پیامی را خطاب به رای دهندگان با این مضمون منتشر کرد که "اعراب خواهان نابودی همه ما هستند".

طبق نظرسنجی های انجام شده، در صورت برگزاری انتخابات در سرزمینهای اشغالی نمایندگان عرب 12 کرسی از 120 کرسی پارلمان را از آن خود خواهند کرد و همین آمار نتانیاهو را بر آن داشته تا به نحوی از ادعاهای پوچ برای تخریب اعراب استفاده کند.

ماراتن مصاحبه با رسانه ها

در چند روز باقی مانده به انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی نتانیاهو گوی سبقت را در زمینه گفت و گو با رسانه ها از دیگر رقبا ربوده است. تعداد مصاحبه های وی با رسانه های رژیم صهیونیستی به حدی زیاد و طولانی بود که تارنمای روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست" آن را به "ماراتن مصاحبه ها پیش از انتخابات" تشبیه کرده است.

احزاب در سرزمین اشغالی در هفته پایانی انتخابات پارلمانی در سرزمینهای اشغالی قادر به تبلیغ نیستند. همچنین نظر سنجی در مورد نتیجه انتخابات نیز در سه روز پایانی باقی مانده تا انتخابات ممنوع است.

براساس گزارش تارنمای وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، حدود 5.5 میلیون نفر در سرزمینهای اشغالی فلسطین می توانند در بیش از 10 هزار مرکز اخذ رای در انتخابات مشارکت کنند. اما گزارش رسانه های صهیونیستی نشان می دهد که مشارکت ساکنان اراضی اشغالی و اعراب در انتخابات زودهنگام در فروردین ماه نسبت به انتخابات در دوره های گذشته کاهش یافته بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =