جاده‌های گنبدکاووس هشت نقطه پرتصادف دارد

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گنبدکاووس در شرق استان گلستان اعلام کرد که هم اکنون هشت نقطه از جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی این شهرستان پرتصادف بوده و نیاز به ایمن سازی دارد.

علی اصغر خسروی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: راه روستاهای یوسف‌آباد، ایمر، باغلی‌مرامه، قوچمراد و کاکا و جاده موسوم به اسبدوانی، هر کدام یک نقطه پر تصادف دارند و دو بریدگی شامل بریدگی روستای قره‌سو در جاده اصلی گنبد به آزادشهر و دیگری نرسیده به روستای پشمک پناده در جاده اصلی گنبد به مینودشت از دیگر نقاط پرتصادف جاده‌های گنبدکاووس هستند.

وی افزود: کار مطالعات رفع این نقاط پرتصادف و ایمن‌سازی آن توسط مشاور درحال انجام است و تا پایان امسال دو نقطه آن یعنی بریدگی روستای پشمک پناده درجاده اصلی گنبد به مینودشت و بریدگی روستای قره‌سو در جاده اصلی گنبد به آزادشهر ایمن سازی خواهد شد.

خسروی اضافه کرد: این دو بریدگی هر کدام با هزینه افزون بر ۲۰ میلیارد ریال از محل منابع ملی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور به دوربرگردان‌های استاندارد تبدیل می‌شوند.

وی بابیان اینکه بقیه نقاط پرتصادف جاده‌های گنبدکاووس نیز بتدریج و با تامین منابع لازم، اصلاح و ایمن‌سازی می‌شوند، تصریح کرد: چند نقطه دیگر از جاده‌های روستایی این شهرستان نیز پرتصادف البته با درجه کمتر هستند که درسال‌های آتی با انجام مطالعات و درصورت تصویب در کمیته فنی و کارشناسی، اصلاح و ایمن سازی می‌شوند.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و ۵۰۷۲ کیلومترمربع وسعت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است که ۸۴۵ کیلومتر جاده دارد که ۳۳.۳ کیلومتر آن راه اصلی، ۲۳۶.۱ کیلومتر راه فرعی و ۵۷۵.۲ کیلومتر آن راه روستایی می باشد.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =