۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83477349
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از چهار تن مواد غذایی فاسد در خلخال معدوم شد

اردبیل_ایرنا_ رئیس مهندسی بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی،درمانی خلخال از کشف و معدوم سازی چهار هزار و ۲۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، تاریخ گذشته و فاقد نشان استاندارد در این شهرستان خبر داد.

علی ملکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مقدار مواد غذایی فاسد در ۶ ماه اول امسال از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی،اماکن صنفی و واحدهای تجاری این شهرستان کشف شده بود.

او به انجام چهار هزار و ۱۱۰ مورد بازرسی بهداشتی از مکان‌های تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی، نانوایی‌ها و اماکن صنفی مرتبط به بهداشت عمومی این شهرستان در ۶ ماه اول امسال اشاره کرد و گفت: از ۳۷۰ مورد نمونه‌برداری میکروبی از واحدهای صنفی ۶ مورد مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه در طول این مدت ۶۱۶ مورد بازرسی بهداشتی از نانواییهای این شهرستان صورت گرفته ، اظهار داشت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش کیفیت نان از جمله پلمب و تعطیلی ۲ واحد نانوایی متخلف و ۲۵ مورد اخطار به نانوایان همچنان کیفیت نان در این شهرستان پایین است.

ملکی با تاکید بر اینکه متصدیان آرایشگاه‌های خلخال تنها مجاز به انجام فعالیت‌های قید شده در پروانه فعالیت صنفی خود هستند، گفت: با هدف پیشگیری از هرگونه تخلف در نیمه اول امسال ۴۰۳ مورد بازدید و بازرسی بهداشتی از آرایشگاه‌های زنانه و مردانه صورت گرفته و این کار منجر به پیشگیری از انجام تخلفاتی از جمله خال‌کوبی و دیگر امور غیرمرتبط شده است.

او همچنین از افزایش بازرسی و نظارت بر ایستگاه‌های صلواتی خلخال در ایام عزاداری محرم امسال خبر داد و افزود: از ۳۵ مورد نمونه‌برداری از آب شرب مورد استفاده این ایستگاه‌ها ۱۵ مورد میکروبی مثبت تشخیص داده شده و این امر لزوم افزایش نظارت در زمان صدور مجوز برای فعالیت ایستگاه‌های صلواتی در سال‌های آینده را برای مسئولان ضروری می‌کند.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

۶۰۱۸/۷۱۱۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =