نخستین نمایشگاه ملی فناوری‌های دانش‌بنیان و مردم افتتاح شد

تهران-ایرنا- نخستین نمایشگاه ملی فناوری‌های دانش‌بنیان و مردم امروز دوشنبه ۲۵ شهریور در بلوار کشاورز تهران افتتاح شد و تا ۲۷ شهریور ماه ادامه دارد.

«محمود نیکو» مدیر عامل خانه فرهیختگان و دبیر کل پویش ملی فناوری‌های دانش بنیان و مردم در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که در سالن شهید باکری معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت برگزار شده بود، گفت: برنامه‌ریزی این پویش ملی تقریبا از دو سال گذشته با هدف ترویج فناوری‌های راهبردی و با رویکرد بازارسازی برای شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است.

وی افزود: قرار است پویش ملی فناوری های دانش بنیان و مردم از طریق گام‌هایی که انجام می دهد به این سمت پیش رود که هم بحث توانمند سازی استارت‌تاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و هم بحث ترویج فناوری ها را در دستور کار قرار دهد که در نهایت منتج به بازار سازی برای شرکت‌ها شود.

نیکو خاطر نشان کرد: اکنون نخستین گام پویش ملی فناوری های دانش بنیان و مردم، راه اندازی نخستین نمایشگاه ملی فناوری های دانش بنیان و مردم است که با همکاری وزارتخانه های صمت، علوم تحقیقات و فناوری، تعاون کار و رفاه اجتماعی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شده است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه که در یکی از فعال ترین گذرگاه های سطح کشور راه اندازی شده است، از جنبه ساختاری و محتوایی برای اولین بار در کشور شکل گرفته و مدل آن به صورت «B۲C» است یعنی اینکه مستقیما محصولات تولید کننده در کنار مصرف کننده به نمایش در آمده است و یا به عبارت دیگر خریدار در کنار تولید کننده قرار می گیرد. 

مدیر عامل خانه فرهیختگان و دبیر کل پویش ملی فناوری های دانش بنیان و مردم، برگزاری این نمایشگاه را در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار عنوان کرد و گفت: اکنون حدود ۳۰ شرکت کننده از شرکت های دانش بنیان، واحدهای فناور و استارت تاپ ها در این نمایشگاه حضور دارند. شرکت هایی که در حوزه های فناوری نانوتکنولوژی ، بایوتکنولوژی، آی.تی و حوزه گیاهان دارویی فعالیت دارند از جمله شرکت هایی هستند که اکنون در این نمایشگاه مستقر هستند.  

نیکو در رابطه با اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: این کار دو هدف را دنبال می کند که یکی بحث ترویج فناوری است و دیگر اینکه زمانیکه فناوری در میان عامه مردم ترویج داده شود مستقیما به فروش آن محصول کمک می کند.

وی هدف دیگر از برگزاری این  نمایشگاه را به نمایش گذاشتن بخشی از اقتدار شرکت ها و فعالیت هایی عنوان کرد که با توجه به تحریم های ظالمانه بر ایران، شرکت های این کشور موفق شده اند به آنها دست یابند.

نیکو خاطر نشان کرد: این نمایشگاه می تواند رویداد خوبی باشد تا توانمندی های نظام را به عامه مردم نشان دهد.

ارائه جایزه فناور برتر از نگاه مردم

نیکو ارائه «جایزه فناور برتر از نگاه مردم» را بخش دیگری عنوان کرد که در این نمایشگاه برای عامه مردم قرار داده شده و افزود: در این بخش شرکت‌ها و محصولاتی که از طرف مردم مورد تایید قرار گیرند موفق به دریافت جایزه فناور برتر از نگاه مردم می شوند و به سرمایه گذاران مالی به جهت حمایت از آن کسب و کار معرفی می شوند.

نخستین نمایشگاه ملی فناوری های دانش بنیان و مردم تا ۲۷ شهریور در محل گذرگاه بلور کشاورز به فعالیت خود ادامه می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =