حرکت قطار مترو تهران با درهای باز در دست پیگیری قرار گرفت

تهران- ایرنا- تصویری از روز گذشته (یکشنبه) در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد یکی از قطارهای مترو تهران با وجود بازبودن در و وجود مسافر داخل آن، در حال حرکت است و حالا مسئولان مترو با تایید این موضوع می‌گویند که بررسی‌ و پیگیری‌ در این باره شروع شده است.

به گزارش ایرنا در تصویری که منتشر شده نشان داده می‌شود قطار در مسیر خط ۴ در حال حرکت است و این اتفاق حدفاصل ایستگاه ابن سینا تا پیروزی رخ داده و با وجود خراب بودن در و بسته نشدن آن، قطار در حرکت است.

زمان این رویداد صبح یکشنبه ۲۴ شهریور اعلام شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تایید این خبر اعلام کرد که موضوع در کمیسیون سوانح بررسی می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برابر دستورالعمل برای ایمنی مسافران اگر درِ قطار حین حرکت دچار نقص فنی شود باید با هماهنگی اتاق فرمان یا مسئول ایستگاه کار نصب «حائل ایمنی» در آن صورت گیرد.

فرنوش نوبخت افزود: حائل ایمنی در این قطار به دلایل نامشخص روی در دارای نقص فنی نصب نشده که باید در کمیسیون سوانح علل آن بررسی و با خاطیان برخورد شود.

وی ادامه داد: طبق قانون در صورت بروز چنین نقص فنی، ضمن نصب حائل ایمنی، از تردد مسافران در آن قسمت جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: همچنین اگر مشکل فنی قطار حاد باشد باید از خط خارج و به محوطه کارگاهی منتقل شود.

وی تاکید کرد: امروز در کمیسیون سوانح شرکت بهره برداری مترو تهران این موضوع بررسی و با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

مترو تهران اینک هفت خط فعال با ۱۲۲ ایستگاه دارد.

تهرام/۷۲۴۳/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =