۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۷
کد خبرنگار: 1307
کد خبر: 83477211
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح‌های بوم‌گردی در هرسین حمایت می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان هرسین گفت: از طرح‌های بوم‌گردی مبتنی بر سازگاری با محیط زیست و رعایت استانداردهای مربوطه حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، «امیر شاه آبادی» روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال که در فرمانداری هرسین برگزار شد، میزان اعتبارات پرداخت شده در راستای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در این شهرستان را ۲۶ میلیارد و ۲۱۸ میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان پرداختی که در قالب ۳۸۴ طرح است، یک هزار و ۲۱۴ نفرذ اشتغالزایی دارد.

وی از تأخیر و پرداخت نشدن تسهیلات به طرح‌های بوم گردی توسط تعدادی از بانک های عامل انتقاد کرد و اظهار داشت: توسعه حوزه گردشگری از مهمترین اولویت ها در راستای توسعه شهرستان هرسین می باشد.

شاه آبادی تصریح کرد: انحراف در طرح های اشتغالزایی بخصوص در بخش کارگاه‌های گلیم بافی و بوم گردی قابل قبول نیست، در این راستا هیات نظارت باید بازدیدهای خود را تشدید کند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخوردهای قانونی لازم را بعمل آورد.

وی ایجاد گلخانه های کوچک و دامپروری های نوین و توسعه بوم گردی را از دیگر اولویت های مهم در راستای توسعه شهرستان هرسین برشمرد و از مدیران ادارات جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواست با حضور در روستاها و دیدار مستقیم با مردم نسبت به ترویج این طرح ها در سطح روستاها اقدام لازم را بعمل آورند.

فرماندار هرسین اظهارداشت: با در نظر گرفتن یکسری تغییرات و پیشرفت‌های فیزیکی در سازه های اقامت گاه‌های بوم گردی این مشکل تا حدودی مرتفع شده است.

فرماندار هرسین همچنین از مسئولین خواست در برابر سرمایه‌گذاران با نگاه دلسوزانه عمل کنند و نسبت به انتقادهای فضای مجازی پاسخگو باشند.

شهرستان هرسین در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.
۸۰۶۶/۹۶۱۲

اخبار مرتبط