۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۴
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83477182
۰ نفر

برچسب‌ها

عقب نشینی دولت مکرون در برابر معترضان با وعده کاهش مالیات ها

تهران - ایرنا - دولت فرانسه پیش بینی کرده است که با کاهش مالیات بر درآمد و لغو مالیات سکونت برای ۸۰درصد فرانسوی ها، بار مالیاتی خانوارهای فرانسوی در سال ۲۰۲۰ میلادی ، ۹.۳ میلیارد یورو کاهش خواهد یافت.

به گزارش روز دوشنبه شبکه رادیویی "اورپ ۱" فرانسه، طبق اطلاعات به دست آمده توسط روزنامه اقتصادی "لزکو"، دولت فرانسه قصد دارد بار مالیاتی خانوارها را برای سال آینده ۹.۳ میلیارد یورو کاهش دهد. این رقم همچنین شامل  مالیات مصرف دخانیات یا مالیات بر انرژی است.

در طول سال های ۲۰۱۸ ، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی ، مجموع مالیات خانوارهای فرانسوی ۲۰.۶ میلیارد یورو کاهش یافته است.

این کاهش مالیات ها در سال ۲۰۲۰، شامل دو بخش عمده (۵ میلیارد یورو مالیات بر درآمد برای اقشار متوسط و با درآمد کم ​​و آخرین مرحله از لغو مالیات مسکن ) برای ۸۰درصد فرانسوی هاست.

با این حال همه خانواده های فرانسوی در این کاهش بار مالیاتی شرایط یکسان نخواهند داشت. مالیات سکونت برای ۲۰ درصدی که خیلی ثروتمند هستند همچنان حفظ می شود.

به گزارش روزنامه اقتصادی "لزکو" فرانسه، از این کاهش مالیات که در پیش نویس قانون بودجه سال آینده گنجانده شده در روز ۲۷ سپتامبر رونمایی خواهد شد اما شاخص های اصلی آن جمعه گذشته به شورای عالی درآمدهای عمومی ارسال شده است.رئیس جمهوری فرانسه با اختصاص ۱۷ میلیارد یورو (۱۸ میلیارد و ۸۲۰ میلیون دلار) برای افزایش حداقل دستمزدهای ماهیانه و حذف بخشی از مالیات ها، در تلاش است از شدت ناآرامی ها در این کشور بکاهد.

ناآرامی ها در فرانسه که از همان ماه های ابتدایی ریاست جمهوری مکرون آغاز شد و سپس به جنبش ضد نظام سرمایه داری در این کشور تبدیل گردید از ماه نوامبر ۲۰۱۸ تا کنون مقامات کاخ الیزه را نگران کرده است.

این ناآرامی ها در آستانه ورود به دهمین ماه متوالی خود است؛ چهل و چهار هفته از آغاز اعتراض ها به سیاست های اقتصادی دولت موسوم به جنبش جلیقه زردها می گذرد.

طبق گزارشی که دو ماه پیش ارائه شد، پارلمان فرانسه خسارت مالی برجای مانده از جنبش "جلیقه زردها" را برای اقتصاد این کشور، میلیاردها یورو اعلام کرد.

طبق نتایج آخرین نظرسنجی صورت گرفته، بهبود قدرت خرید و رفع نگرانی زیست محیطی در صدر انتظارات مردم فرانسه از دولت این کشور قرار دارد.

نظرسنجی اینترنتی که به تازگی و به صورت اختصاصی توسط موسسه افکارسنجی "کانتار وان پوینت" (Kantar-Onepoint) برای شبکه تلویزیونی "فرانس اینفو" و درباره انتظارات فرانسوی ها از رئیس جمهوری این کشور صورت گرفته نشان می دهد که ۵۸ درصد مردم فرانسه انتظار بهبود اوضاع اقتصادی و بالارفتن قدرت خرید خود را دارند.

سه چهارم فرانسوی ها، عملکرد «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری این کشور را منفی ارزیابی می کنند و فقط از نگاه ۲۵ درصد آنها، این عملکرد مثبت است.

ناآرامی های ۹ماه اخیر در فرانسه ؛ دست کم ۱۰ کشته برجای گذاشته و طبق آخرین آمارهای رسمی که «کریستف کاستانر»  وزیر کشور فرانسه  اعلام کرده، ۲۴۴۸ نفر از تظاهرات کنندگان و ۱۷۱۷ نفر از بین نیروهای پلیس در جریان درگیری‌ها تاکنون زخمی شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =