۹۶ درصد از مشترکان برق به حذف قبوض کاغذی روی خوش نشان دادند

شیراز - ایرنا- شرکت‌های توزیع برق در شهرهای مختلف برای حذف قبوض کاغذی عزم خود را جزم کرده‌اند ، ۸ شهرستان تابعه شرکت توزیع برق شیراز نیز در این زمینه اقداماتی انجام داده‌اند و اکنون ۹۶ درصد از مشترکان برق به حذف قبوض کاغذی دراین مناطق روی خوش نشان داده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز روز دوشنبه اعلام کرد: با همراهی خوب مشترکان، طرح حذف قبوض کاغذی در حوزه تحت مدیریت توزیع برق شیراز در سطح ۸ شهرستان، پیشرفت نود و شش درصدی داشته  و در ۷ شهرستان این مشارکت به ۹۸ درصد هم می‌رسد.

مهندس جلال زراعت پیشه در نشست حذف قبوض کاغذی که با حضور قائم مقام، معاونان و مدیران امور هفتگانه و شهرستان‌های توزیع برق شیراز برگزار شد، بر لزوم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی برای همراهی بیشتر مشترکان تاکید کرد.

زراعت پیشه گفت: اجرای طرح حذف قبوض کاغذی با هدف کاهش مخاطرات زیست محیطی، صرفه جویی در هزینه‌ها، کاهش مراجعات مردم به ادارات برق یا مراکز پیشخوان دولت و در نتیجه کمک به کاهش ترافیک و آلودگی هوا، افزایش سطح کیفی خدمات، تمرکز بر برنامه‌های توسعه‌ای در دستور کار وزارت نیرو و توانیر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه چاپ و توزیع قبوض برق بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال هزینه به شرکت توزیع نیروی برق شیراز تحمل می کرد، گفت: با حذف قبوض می توان این هزینه را در مسیر اجرای طرح های عمرانی و توسعه ای هزینه کرد.

زراعت پیشه با اشاره به اطلاع رسانی مناسب انجام شده در خصوص اجرای این طرح در سطح شهرستان شیراز و هفت شهرستان تحت پوشش توزیع برق شیراز، گفت: برای اطلاع رسانی بیشتر و تشویق مشترکان به همکاری در این طرح، باید از تمام ابزارهای ارتباط جمعی استفاده مطلوب را داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: اکنون در سطح هفت شهرستان تحت پوشش این شرکت بیش از ۹۸ درصد از مشترکان نسبت به اعلام شماره تلفن همراه برای اعلام هزینه برق بها، اقدام کرده اند.

زراعت پیشه اضافه کرد: در سطح شهرستان شیراز نیز این طرح پیشرفت بیش از ۹۵ درصدی داشته که با توجه به گستردگی شهرستان و جمعیت بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری، پیشرفت خیلی خوبی محسوب می شود و انتظار است که پوشش ۱۰۰ درصدی هرچه سریعتر حاصل شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: هم اینک این شرکت بیش از یک میلیون و ۱۰۰  هزار مشترک را تحت پوشش دارد که تعداد حدود ۸۰۰ هزار مشترک مربوط به شهرستان شیراز و مابقی مربوط به دیگر شهرستان‌های تحت پوشش است.

این مقام مسوول تاکید کرد:هیچگونه تغییری در نحوه محاسبه بهای برق مصرفی صورت نگرفته است و مشترکان محترم به راحتی می توانند ریز صورتحساب برق مصرفی خود را به صورت الکترونیک مشاهده کنند.

حوزه عملیاتی شرکت توزیع برق شیراز به مساحت ۲۰ هزار و ۱۴۸کیلومتر مربع شامل امور هفت گانه برق شیراز، مدیریت برق مرودشت شامل برق مرودشت و اداره های برق سیدان، درودزن و کامفیروز، مدیریت برق ارسنجان، مدیریت برق سپیدان شامل برق سپیدان و اداره برق بیضا، مدیریت برق پاسارگاد، مدیریت برق سروستان، مدیریت برق صدرا و مدیریت برق نواحی شیراز شامل اداره های برق خرامه، داریون، زرقان، کوار، ارژن و دارنگون است.

۶۱۱۳

اخبار مرتبط