۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۰
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83477094
۱ نفر

برچسب‌ها

طلای کثیف فرصتی برای کسب درآمد درهرمزگان شود

بندرعباس- ایرنا- زباله‌ها طلای کثیفی هستند که باید بتوان با مدیریت صحیح و اصولی از آن برای کسب درآمد و ثروت در استان هرمزگان استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: درعصر جدید زباله تهدید نیست بلکه در صورت مدیریت صحیح نام طلای کثیف به آن اطلاق شده که با استفاده اصولی از آن می‌توان تولید ثروت کرد.
رضا مدرس روز دوشنبه در نشست مدیریت پسماند استان افزود: هم‌اکنون شاهد هستیم که با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا از زباله برای تولید برق، سوخت و کود و دیگر موارد استفاده می‌شود.
وی بیان داشت: بازیافت پسماند چرخه اقتصادی قابل توجهی دارد که باید شهروندان هرمزگانی نیز از آن بهره مند شوند.
معاون استاندارهرمزگان از مناطق آزاد و ویژه غرب شهرستان بندرعباس نیز خواست که با مدیریت پسماند علاوه بر کاهش معضل آن، در راه اندازی چرخه اقتصادی طلای کثیف باید نقش داشته باشند.
مدرس ادامه داد: حفظ و بهبود شرایط زیست محیطی از اولویت‌های تصمیمات راهبردی استان است و باتوجه به این‌که پسماندها می‌تواند منابع پایه آب، خاک و هوا را آلوده کند، مدیریت اصولی آن‌ها در دفع بهداشتی اهمیت زیادی دارد.
وی یادآورشد: مدیریت پسماند به فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که با جمع آوری اصولی و به کار بردن فناوری‌های نوین در بازیافت زباله‌ها از این ثروت به عنوان فرصتی برای درآمدزایی استفاده می‌شود.
در پایان این نشست ۲ طرح مدیریت پسماند منطقه گوربند میناب و رویدر بندرخمیر تصویب شد.
۷۱۹۵/۶۰۴۸
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =