۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83477075
۰ نفر

برچسب‌ها

یک هزار و ۴۰ راس دام زنده در البرز بازرسی سلامت شد

کرج – ایرنا – رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان البرز گفت که سلامت یک هزار و ۴۰ راس دام زنده در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی توسط اکیپ‌های نظارتی دامپزشکی مورد بازرسی قرار گرفت.

سید محسن ابوترابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این ایام ۱۷ تیم نظارتی دامپزشکی، ۲ نفر شتر، ۲۱ راس گاو و گوساله، ۱۸ راس بز و بزغاله و ۹۹۹ راس گوسفند و بره را بازدید کردند.

وی اظهار داشت: در این نظارت ها، ۱۱۳ لاشه تایید سلامت شد و همچنین ۱۵ قطعه جگر سیاه و ۳۸ قطعه جگر سفید (ریه)  نیز ضبط شد.

سال گذشته اکیپ های دامپزشکی در این ایام، یک هزار و ۹۸۰ مورد بازدید دام زنده انجام دادند که در این بازدیدها حدود ۱۵۳ لاشه گوشت تایید سلامت و ۴۰ ریه نیز معدوم سازی و ۵۵  کبد نیز ضبط شد.

فعالیت تیم‌های نظارتی دامپزشکی به منظور حفظ بهداشت محیط، سلامت مصرف‌کنندگان و پیشگیری از بروز بیماری‌های مشترک بین انسان و دام انجام می‌شود.

وجود بیش از ۸۰۰ مورد بیماری مشترک و قابل انتقال از دام به انسان از جمله تب کریمه کنگو بر اهمیت رعایت بهداشت از سوی مردم و هیات های مذهبی می افزاید.
پرهیز از کشتار دام‌های بیمار، شستشوی محل ذبح دام با مواد ضدعفونی کننده، دفن بهداشتی آلایش غیرخوراکی و ... از جمله اقدامات بهداشتی است که می تواند پس از ذبح دام صورت گیرد.
در ایام تاسوعا و عاشوری حسینی هفت تیم ثابت و ۱۰ اکیپ سیار متشکل از ۱۵ نفر دامپزشک ، ۱۷ نفر بازرس بهداشتی گوشت و ۱۰ نفر از ناظرین شرعی در استان به عزاداران حسینی خدمات رسانی کردند.

۶۱۵۶/۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =