رییس دانشگاه مازندران خواستار گسترش ارتباط دوسویه دستگاه‌ها با دانشگاه‌ها شد

ساری – ایرنا – رئیس دانشگاه مازندران با اشاره به تعدد مشکلات گریبانگیر این استان تاکید کرد: برای برون رفت از این مشکلات، تعامل دستگاه‌های اجرایی و خدماتی با دانشگاه الزامی و نیاز دوطرفه دانشگاه و جامعه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر کوروش نوذری روز دوشنبه در نشست وزیر علوم با مسئولان دانشگاه مازندران افزود: مازندران از مشکلات متعددی همچون پسماند و زباله ، مهاجرت و رشد کند اقتصادی رنج می برد و دانشگاه مازندران هم ظرفیت شناسایی و ارائه راهکار برای آن دارد.

وی نزدیکی بیشتر دستگاه های اجرایی با دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه جامع مازندران را خواستار شد و گفت: بر طرف کردن نیاز دانشگاه مازندران ، ارائه نیازمندی خود به دانشگاه و همچنین همصدایی با دانشگاه برای اجرای فعالیت علمی در کارها به نوعی راه خروج از مشکلات استان خواهد بود.

نوذری گفت: سمت و سوی فعالیت های دانشگاه مازندران اکنون تقاضا محور و مبتنی بر فعالیت های اجتماعی و فناورانه است ، اما متاسفانه هنوز نتوانستیم ارتباط مستمر با جامعه اطراف ایجاد کنیم .

رئیس دانشگاه مازندران مشکلات و محرومیت های دانشگاه مازندران را بسیار محدود دانست و گفت: کمبود خوابگاه ، محدودیت فضای ورزشی ، مهمان بودن دانشکده ها و اضافه بار آنها بر دانشکده های دیگر از جمله مشکلات دانشگاه مازندران است.

نوذری همچنین اظهار داشت که از  در صورتی که دستگاه ها و مراکز تولید نتوانند نیاز دانشگاه را رفع کنند ، به طبع دانشگاه هم نمی تواند نیاز متقابل آنها را برطرف کند.

 در این نشست برخی دیگراز اساتاید دانشگاه مسائلی همچون آئین نامه های دست و پا گیر ، تفاوت حقوق هیات علمی دانشگاه ها با دانشگاه های علوم پزشکی ، فقدان پرداخت معوقات بازشستگان دانشگاه، توسعه دانشگاه مازندارن و فقدان حضور پارک علم و فناوری را با وزیر علوم در میان گذاشتند. 

دانشگاه مازندران یکی از مادر دانشگاه های کشور است که دارای حدود ۱۲ هزار دانشجو و حدود ۳۸۰ عضور هیت علمی دارد. 

۹۹۱۹/۱۶۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =