۲۱۳ نفر در مناطق‌ محروم خمین خدمات‌ سیار دندانپزشکی دریافت کردند

خمین - ایرنا - سرپرست دانشکده علوم‌پزشکی و خدمات‌ درمانی خمین گفت: ۲۱۳ نفر از ساکنان مناطق‌ محروم این شهرستان از خدمات‌ سیار دندانپزشکی بهره‌مند شدند.

«جواد جواهری» روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این افراد در روستاهای «دمنی»، «سیف‌الدین»، «کجارستان»، «سوک»، «برفیان»، «خلیل‌آباد»، «آشمسیان»، «برجک»، «قره‌کهریز»، «فرج‌آباد»، «خوگان» و «سیان» در هفته اخیر خدمات‌سیار  دندانپزشکی دریافت کردند.

وی اظهارداشت: اولویت در این طرح گروه هدف دانش‌آموزان ۶ تا ۱۴ سال و زنان باردار بودند و خدمات ارایه شده شامل معاینه، شیارپوشی سطوح دندان، ترمیم سطحی(کامپوزیت و آمالگام)، وارنیش‌فلوراید و کشیدن دندان بوده است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین توضیح داد: چهار دندانپزشک به‌صورت داوطلبانه در اجرای این طرح مشارکت دارند و این واحد سیار با امکانات تخصصی، ۲۳۴ خدمت دندانپزشکی با هدف دسترسی عادلانه به سلامت، افزایش سطح سلامت دهان‌ودندان و کاهش هزینه‌های درمانی در روستاهای محروم خمین ارایه شد.

 جواهری اضافه کرد:  سه مرکز در شهر و ۶ مرکز روستایی خمین با نرخ دولتی به ارایه خدمات دندانپزشکی می‌پردازند که در این مراکز خدماتی چون غربالگری و معاینه دهان‌ودندان، ثبت اطلاعات، آموزش بهداشت، جرم‌گیری، بروساژ دوفک، کشیدن دندان، ترمیم از یک تا سه‌سطحی، دندان‌های شیری و دایمی به بیماران ارایه می‌شود.

شهرستان خمین ازتوابع استان مرکزی دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است که در ۲ شهر، ۲ بخش و هفت دهستان ساکن هستند.

/۶۰۱۳/۷۲۷۷