حفظ رشادتهای دوران دفاع مقدس، احیای فرهنگ عاشورا است

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده تیپ ۷۱ پیاده مکانیزه ارتش پادگان ابوذر سرپل‌ذهاب گفت: اهمیت زنده نگه‌داشتن جان‌فشانی‌ها و رشادت‌های دوران دفاع مقدس، احیای نهضت و فرهنگ عاشورا است که باید برای نسل‌های امروزی و آینده نهادینه شود.

سرهنگ جلیل شاطری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با تجلیل از رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، افزود: تداوم راه شهدا، زنده نگهدارنده آرمان ها و ارزش های والای انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: هوشیاری و بصیرت جوانان امروزی در برابر حربه های دشمن علیه فرهنگ جامعه اسلامی کمتر از رشادت های رزمندگان دوران دفاع مقدس نیست از این رو باید برای این موضوع باحساسیت بالا برنامه ریزی و هدف گذاری شود.

فرمانده تیپ ۷۱ پیاده مکانیزه ارتش پادگان ابوذر سرپل ذهاب با یادآوری ایثارگری های رزمندگان و شهدای دوران هشت سال جنگ تحمیلی در این شهرستان مرزی، گفت: واقعه عاشورا به مدت نصف روز، ولی دفاع مقدس ما یک تاریخ هشت ساله بوده که راویان آن هنوز زنده هستند و وظیفه ما ثبت خاطرات آن دوران است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق دارد که در دوران دفاع مقدس یکی از مناطق کشورمان بود که آماج حملات دشمن بعثی قرار گرفت و مردم این شهرستان رشادت های زیادی در دفاع از این آب و خاک از خود نشان دادند.

۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۹