جمع‌آوری ۱۵ میلیارد تومان زکات در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام (ره) لرستان گفت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۱۵ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان زکات در این استان جمع‌آوری‌ شده است.

به گزارش ایرنا،  جاسم محمدی فارسانی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  برنامه جمع آوری زکات در سال جاری در این استان تحقق ۹۸ درصدی داشته است، بیان کرد: شورای زکات در روستاها و شهرستان‌های استان به‌عنوان متولی جمع‌آوری و هزینه کرد زکات زیر نظر کمیته امداد تشکیل‌شده است که هدف آن توسعه و ترویج سنت حسنه پرداخت زکات واجب و زکات مستحبی می‌باشد.

وی اظهار داشت: از مجموع دو هزار و ۸۶۱ روستا در استان لرستان ، یک هزار ۸۱۷ روستا شرایط پرداخت زکات را دارند.

مدیرکل کمیته امداد لرستان به همکاری سه هزار و ۳۰۰ عامل افتخاری زکات در لرستان اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۳۷۰ مبلغ روحانی به‌صورت مقطعی و افتخاری در بحث ترویج احیاء فرهنگ زکات مشارکت دارند و مابقی در رده‌های روستا عامل زکات می‌باشند.

وی هزینه کرد زکات را در۲ سرفصل امور محرومین و پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه ذکر کرد و افزود: اولویت اول توزیع زکات کمک به محرومین درزمینه تهیه جهیزیه، درمان، مسکن، معیشت و کمک‌های موردی هست و در سرفصل پروژه‌های عمرانی احداث، بازسازی، تعمیر و تجهیز مساجد، خانه عالم، غسالخانه، حسینیه و سایر پروژه‌ها با تصویب شورای زکات هزینه می‌شود.

۷۲۷۴/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =