۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 83476905
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح مدیریت پایدار منابع طبیعی در مراوه‌تپه اجرا می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراوه‌تپه درمنتهی الیه شرق استان گلستان اعلام کرد که طرح مدیریت پایدار منابع طبیعی در راستای طرح ملی تنفس جنگل در ۴۷ هزار هکتار از عرصه‌های جنگلی این شهرستان با مشارکت جوامع محلی اجرا می‌شود.

فرشید رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح باهدف حفظ، احیا و بهره‌برداری بهینه از عرصه‌های جنگلی با انجام برخی فعالیت‌های مراقبتی، پرورشی، ترویجی حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی و با بهره‌گیری تلفیقی از دانش علمی و فنی و دانش بومی و محلی اجرا می‌شود.

وی افزود: برای حفاظت بهتر از عرصه‌های جنگلی با مشارکت جوامع محلی، یک ستاد اصلی در مرکز استان گلستان و ستادهایی در برخی از شهرستان‌های استان که دارای عرصه‌های جنگلی هستند از جمله مراوه‌تپه، در قالب کارگروه اجرایی راه اندازی شد.

رحمانی اضافه کرد: در همین راستا دیروز یکشنبه نخستین جلسه کارگروه مدیریت پایدار منابع طبیعی با اعضای کارگروه و ذینفعان درمحل فرمانداری مراوه‌تپه برگزار شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراوه‌تپه ادامه داد: در حال حاضر این شهرستان مرزی ۲۶۴ هزار هکتار عرصه‌ منابع طبیعی دارد که از این مقدار ۴۷ هزار هکتار آن جنگل و بقیه مرتع است.

وی گفت: از مجموع مساحت عرصه‌های جنگلی شهرستان مراوه‌تپه، هفت هزار هکتار آن جنگل پهن برگ طبیعی، ۳۳ هزار هکتار  جنگل دست کاشت و عموما از گونه سوزنی برگ و پهن برگ و هفت هزار هکتار نیز رویشگاه پسته طبیعی یا وحشی می‌باشد.

به گزارش ایرنا، ایده تنفس جنگل‌های شمال در برنامه ششم توسعه درسال ۹۵ تهیه و درسال ۹۶ وارد مجلس شد تا برای یک دوره چهار ساله از سال ۱۳۹۶ تا سال ۱۴۰۰ اجرا شود.

شهرستان مراوه‌تپه افزون بر ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =