سرگردانی ۲۰۰ دانش آموز تنکابنی در آستانه سال تحصیلی

نوشهر – ایرنا – پلمپ دبیرستان تازه تاسیس شهید رزاقی نشتارود از توابع شهرستان تنکابن پس از یک سال بهره‌برداری، با وجود مذاکرات مکرر و پیشنهادهای مختلف برای حل مشکل مالکیت، در آستانه بازگشایی مدرسه همچنان بسته است و ۲۰۰ دانش آموز این مدرسه و خانواده‌هایشان نگران و سرگردان هستند.

این مدرسه که به نام شهید رزاقی مزین شده با شکایت سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران از یک ماه پیش تاکنون پلمپ شده است. این بنیاد هم شکایت کرده که زمینی که مدرسه در آن ساخته شده ، متعلق به آنهاست.

کلنگ ساخت مدرسه شهید رزاقی سال ۹۳ و در پی تخریب مدرسه قبلی بر اثر بارش برف به زمین زده شد و پارسال همزمان با آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور برادر و مادر شهید رزاقی و مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

مردم منطقه هنگام پلمپ این مدرسه و در حال حاضر این پرسش را بی پاسخ می بینند که چرا سازمان اقتصادی کوثر وابسته بنیاد شهید و امور ایثارگران و آموزش و پرورش اختلافشان را بر سر زمین مدرسه ای  که ساخت آن از سال پنج سال پیش آغاز شده بود، حل نکردند و جالب تر اینکه درست پس از یک سال از بهره برداری، با پلمپ مدرسه ، صورت مساله را پاک کرده اند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تنکابن با اشاره به عدم بازگشایی مدرسه تازه تاسیس شهید رزاقی نشتارود ، گفت : تاکنون مذاکرات برای شکستن پلمپ مدرسه شهید رزاقی نشتارود بی نتیجه مانده و بسیاری از خانواده ها که فرزندانشان در این مدرسه تحصیل می کردند دیگر تحمل وضع موجود را ندارند .

علیرضا سعدی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : سازمان اقتصادی کوثر مدعی است که زمینی که مدرسه در آن ساخته شده ، متعلق به آنهاست و برای رفع این مشکل پیشنهاد تهاتر با زمینی دیگر را مطرح نمودیم اما آنها نپذیرفتند.

وی اظهار داشت : آموزش و پرورش جهت برون رفت از این مشکل در مقابل سه هزار متر زمین این مدرسه حاضر شد سه هکتار زمین در روستای کراتکله از توابع بخش خرم آباد این شهرستان با سازمان اقتصادی کوثر تهاتر نماید اما آنها قبول نکردند.

سعدی پور با بیان اینکه ۲۰۰ دانش آموز در این دبیرستان تحصیل می کردند ، گفت: در آستانه بازگشایی مدارس هستیم و اگر مشکل مدرسه شهید رزاقی برطرف نشود دانش آموزان با وقفه تحصیلی مواجه خواهند شد و اعتراض خانواده ها را به همراه خواهد داشت.

شهرستان ۱۷۰ هزار نفری تنکابن واقع در غرب مازندران سال تحصیلی جدید را با ۲۲۶ مدرسه در قالب ۲۷ هزار دانش آموز آغاز خواهد کرد.

/۱۶۰۲/۷۵۱۴/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =