۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83476860
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ میلیارد ریال صرف ساخت بوم‌گردی‌های مهریز شد

یزد - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز گفت: توسط بخش خصوصی ۱۰۰ میلیارد ریال بودجه در نیمه نخست سال‌جاری صرف ساخت ۱۰ اقامتگاه بوم‌گردی و سفره‌خانه‌های سنتی در شهر و روستاهای بخش‌مرکزی این شهرستان شده است.

مجاهد کرباسی روزدوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مراکز اقامتی با اشتغالزایی حدود ۳۰ نفر تا پایان مهرماه سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد .

وی با بیان  اینکه این شهرستان رتبه اول تعداد بوم‌گردی را نسبت به سایر مناطق استان یزد دارد بیان داشت:  همکاری در ایجاد بوم‌گردی و سفره‌خانه های سنتی جزو برنامه‌های این اداره است .

این مسئول صنعت گردشگری اظهار داشت:  هم‌اکنون ۵۰ مرکز اقامتی و پذیرایی در منطقه به گردشگران داخلی و خارجی خدمات ارائه می‌دهد.

کرباسی گفت: ایجاد این مراکز نقش مهمی در تامین رفاه گردشگران و جذب میهمانان برای حضور در منطقه دارد .

بوم‌گردی به مفهوم واقعی، یعنی ما شرایطی را در یک مکان داشته باشیم که «بر اساس فرهنگ منطقه» از گردشگران میزبانی کنیم، برای نمونه اقامتگاه عشایری باید چادر و اقامتگاه روستایی باید خانه روستایی مشابه دیگر خانه‌های منطقه باشد.

مهریز که بنای اولیه آن را به مهرنگار دختر انوشیروان ساسانی به قبل از اسلام نسبت می‌دهند ۶۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی دارد که تاکنون ۱۰۰ مورد آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =