۲ هزار کنتور آب رایگان در شهرکرد نصب می‌شود

شهرکرد- ایرنا- رئیس شرکت آب و فاضلاب شهرستان شهرکرد گفت: امسال ۲ هزار کنتور خانگی آب رایگان در مرکز چهارمحال و بختیاری نصب خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ‌فرهاد پیرمحمدی شامگاه یکشنبه در یکصد و نود و پنجمین نشست علنی شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: برای این تعداد کنتور حداقل ۶ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

وی افزود: از این میزان هزینه یک‌هزار کنتور به ارزش ۳ میلیارد ریال با مصوبه شورای اسلامی شهرکرد و از محل تبصره ۳ شهرداری و بقیه از محل اعتبارات شرکت آب و فاضلاب شهری شهرستان شهرکرد تامین و هزینه خواهد شد.

پیرمحمدی تصریح کرد: این اقدام با هدف مشخص شدن میزان واقعی مصرف، جلوگیری از هدررفت آب و افزایش رفاه عمومی شهروندان شهرکردی صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: البته در شهرکرد حدود ۵ هزار مشترک دارای کنتور آب اشکال‌دار وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت:‌ بسیاری از شبکه‌های آب آشامیدنی مرکز چهارمحال و بختیاری فرسوده است.

حیدر علیپور دهکردی تاکید کرد: این میزان فرسودگی باعث تخریب آسفالت و زیرساخت‌های شهری می‌شود.

وی اظهار داشت: نوسازی شبکه فرسوده انتقال آب آشامیدنی هزینه کمتری نسبت به ترمیم‌های پی در پی این شبکه دارد.

عضو شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت:‌ سالانه افزون‌بر ۱۰ میلیون مترمکعب آب از دشت شهرکرد خارج و تنها ۲ میلیون متر مکعب آن برای آشامیدن مصرف و بقیه به تصفیه‌خانه بهرام‌آباد هدایت می‌شود.

حمید فتح‌اللهی دهکردی تصریح کرد: این در حالی است که دشت شهرکرد هم‌اینک آخرین نفس‌های خود را می‌کشد.

وی افزود: تکمیل و بهره‌برداری سریع‌تر طرح انتقال آب بن به بروجن نقش مهمی در احیاء و حفظ دشت شهرکرد دارد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: حفر چاه‌های جذبی در ساختمان‌های مسکونی با هدف مهار روانآب‌ها نقش اساسی در تغذیه سفره‌های زیرزمینی ایفا می‌کند.

طیبه شریفی تاکید کرد: اعضای شورای اسلامی شهرکرد بارها برای اجرایی و اجباری شدن این طرح در ساختمان‌های مسکونی مرکز چهارمحال و بختیاری تذکر داده‌اند اما هنوز محقق نشده است.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت:‌ شرکت آب و فاضلاب شهری اتصالات مورد نیاز برای افتتاح شبکه جمع‌آوری فاضلاب ناحیه غرب مرکز چهارمحال و بختیاری را تهیه و تامین کنند.

فرهاد رئیسی دهکردی تصریح کرد: رساندن آب کوهرنگ به منابع تامین آب آشامیدنی ناحیه غرب شهرکرد هم به طور جدی در دستور کار شرکت آب و فاضلاب شهری قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، شهرکرد به عنان مرکز چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

۷۳۶۲/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =