دختران شمشیرباز اصفهان و یزد قهرمان «اپه» و «سابر» کشور شدند

ارومیه- ایرنا- رئیس هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی گفت: در نخستین روز مسابقات قهرمانی جوانان دختر و پسر کشور که به میزبانی ارومیه در حال برگزاری است، ورزشکاران اصفهان و یزد مقام نخست بخش انفردی بخش‌های «اپه» و «سابر» را کسب کردند.

آیدین رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات طی روز گذشته با حضور ۱۶۵ شمشمیرباز در قالب ۲۰ استان آغاز شد و تا ۲۹ شهریورماه جاری در سه اسلحه «فلوره»، «اپه» و «سابر» و در ۲ بخش انفرادی و تیمی به میزبانی سالن شهید رجایی ارومیه پیگیری می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سه روز نخست این مسابقات به رقابت‌های دختران اختصاص یافته است، بیان کرد: روز گذشته در دیدارهای بخش انفرادی اپه دختران «مائده رضایی» از اصفهان اول شد، «مبینا بافراست» بر سکوی دوم ایستاد و «عطیه‌السادات دشتخوش» از یزد و «الینا حسن‌پور» از مازندران بر سکوی سوم مشترک جای گرفتند.
وی ادامه داد: در بخش «سابر» انفرادی شیدا عالمی از یزد قهرمان شد، آیدا حاجی‌باقی‌آبادی از یزد بر سکوی دوم ایستاد و آیسا صدیقی از یزد و فاطمه رفیعی از گیلان مقام مشترک را به خود اختصاص دادند.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی با ۲۴ شمشیرباز دختر و پسر در قالب ۶ تیم در هر سه اسلحه در این پیکارها شرکت کرده است، ادامه داد: این مسابقات امروز/دوشنبه/ در دومین روز خود با برگزاری رقابت‌های بخش سابر تیمی و فلوره انفرادی ادامه می‌یابد.
رئیس هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی افزود: مسابقات قهرمانی جوانان کشور به نوعی حکم انتخابی تیم ملی را دارد و اعضای کمیته فنی با حضور در این مسابقات اقدام به شناسایی ورزشکاران نخبه و مستعد برای دعوت به اردوهای تیم ملی می‌کنند و بدون شک سهم استان در این انتخاب چشمگیر خواهد بود.
رحمانی افزود: مهتاب سلامت، الناز ابراهیمی و الهه قهرمانی به ترتیب هدایت تیم های اپه، سابر و فلوره دختران استان را بر عهده دارند.
وی اضافه کرد: شمشیربازان استان طی چند هفته گذشته موفقیت‌های چشمگیری در جریان دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور به دست آوردند و این بار نیز با روحیه بالایی در رقابت‌های جوانان کشور حاضر می‌شوند.
رحمانی افزود: در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در شهریورماه امسال، تیم چهار نفری استان متشکل از محمد برزگر، یاسین نوری، امیرحسین جعفری و محمدامین تمکین‌وش با مربیگری طاهر عاشوری در دیدار فینال با پیروزی مقابل خراسان رضوی بر سکوی قهرمانی جای گرفت و در بخش انفرادی اسلحه اپه نیز «یاسین نوری» و «محمد برزگر» به ترتیب مدال‌های طلا و برنز بخش انفرادی را بر گردن آویختند.
وی بیان کرد: همچنین تیم سابر سه نفری پسران استان متشکل از عدنان اصلانی، مبین رضوی و دانیال ولی‌نژاد با مربیگری میرامین رضایی با یک پیروزی مقابل یزد و قبول شکست مقابل مازندران موفق به کسب مدال برنز تیمی و سکوی سومی این المپیاد شد.
رحمانی گفت: تیم‌های اسلحه فلوره و اپه دختران آذربایجان‌غربی نیز موفق به کسب یک مدال طلا و یک نقره در بخش انفرادی اپه، یک طلای تیمی فلوره و یک طلای تیمی اپه در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور شدند.
هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی یکی از هیات‌های فعال و موفق استان است که با تاسیس خانه شمشیربازی در محل ورزشگاه تختی ارومیه، فعالیت چشمگیری در راستای جذب و تربیت علاقه‌مندان این رشته دارد؛ این هیات فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده است.
طاهر عاشوری، سکینه نوری و الهه قهرمانی سه شمشیرباز باسابقه و ملی‌پوش ارومیه‌ای هستند که مقام‌های متعددی در مسابقات آسیایی، بین‌المللی و کشوری کسب کرده‌اند.
۷۱۵۶/۳۰۷۲
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =