۱۱۴ خانه مسکونی در ۱۲ روستای چالدران بر اثر زلزله دچار خسارت شده‌است

ارومیه – ایرنا – فرماندار چالدران گفت: ۱۱۴ خانه مسکونی در ۱۲ روستای این شهرستان بر اثر شنبه‌شب گذشته دچار خسارت شده‌است.

حسن محمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اثر این زمین‌لرزه ۴.۴ ریشتری، منازل ۶۰۷ نفر از جمعیت روستایی چالدران خسارت دید که میزان خسارت در دست بررسی است.

وی با قدردانی از تدبیر استاندار آذربایجان‌غربی در راستای بیمه حوادث روستاهای شعاع ۲۰ کیلومتری مرز در شهرستان‌های مختلف استان، بیان کرد: همه این روستاها در فاصله ۲۰ کیلومتری مرز قرار دارد و به همین علت بیمه، خسارت آنها را پرداخت می‌کند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این روستاها، ۱۵ منزل مسکونی نیز در شهر «سیه‌چشمه» دچار خسارت جزئی شد.

فرماندار چالدران با بیان اینکه اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان به محض وقوع زلزله بعد از تشکیل جلسه اضطراری مدیریت بحران در روستاهای زلزله‌زده حضور یافتند، ادامه داد: تعدادی چادر برای اسکان اضطراری در اختیار روستاییان قرار گرفت.

این زمین‌لرزه به بزرگی ۴.۴ ریشتر ساعت ۲۰:۰۳ شنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ در حوالی «سیه‌چشمه» از توابع شهرستان چالدران و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

مرکز این زمین‌لرزه در ۱۹ کیلومتری سیه‌چشمه، ۳۵ کیلومتری زرآباد و ۳۸ کیلومتری آواجیق (هر سه در آذربایجان‌غربی) قرار داشت.

۸۱۳۷/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =