شرکت‌ها و رانندگان سرویس مدارس در سامانه «سپند» ثبت‌نام کنند

ارومیه - ایرنا - معاون نظارت سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: شرکت‌ها و رانندگان سرویس مدارس با حضور در دفاتر پیشخوان دولت، در سامانه «سپند» /سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی/ ثبت‌نام کنند تا زمینه دریافت مجوز برای آنان فراهم شود.

فخرالدین معصوم‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از بررسی درخواست این شرکت‌ها و رانندگان و تایید توسط سازمان تاکسیرانی، برای این افراد برچسب مخصوص شناسایی صادر می‌شود؛ بررسی صلاحیت رانندگان سرویس مدارس و وضعیت فنی خودروهای سرویس از ویژگی‌های سامانه سپند است.

وی بیان کرد: تاکنون ۲۹ شرکت توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری ارومیه جهت ساماندهی سرویس مدارس تایید شده‌است و علاوه بر شرکت‌ها، از ابتدای اجرای این طرح در شهر، یک‌هزار و ۱۳۵ راننده ثبت‌نام کرده‌اند که مدارک آنها در دست بررسی قرار دارد.

معصوم‌زاده با اشاره به ابلاغ نرخ جدید کرایه سرویس مدارس در ارومیه همزمان با آغاز سال تحصیلی، گفت: این کرایه همه ساله ۱۰ تا ۱۵ سال افزایش می‌یابد که امسال نیز همین امر مدنظر است.

سپند (سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی) در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ توسط سازمان تاکسیرانی کلانشهرها و شهرداری‌های سراسر کشور اجرا می‌شود.

سال تحصیلی جدید مدارس همزمان با سراسر کشور از اواسط هفته آینده در آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه نیز آغاز می‌شود.

۸۱۳۷/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =