۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۰:۳۴
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83476793
۰ نفر

برچسب‌ها

آیین اهدای خون در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد

لندن – ایرنا – یازدهمین آیین اهدای خون روز یکشنبه با نام سومین پیشوای شیعیان جهان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، با همکاری سیستم بهداشت عمومی انگلیس ( ان اچ اس) و اتحادیه دانشجویان مسلمان (آی یو اس) در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.

تعداد کثیری از مسلمانان و غیرمسلمانان در مرکز اسلامی انگلیس حاضر شدند تا با اهدای خون خود به تکلیف انسانی‌شان عمل کرده و از این راه، زندگی‌بخش جان بسیاری از انسان‌های نیازمند باشند.

مسلمانان انگلیس به ویژه شیعیان، هرساله در فاصله میان اول محرم تا اربعین حسینی، به یاد جانبازی های امام حسین (ع) ویاران باوفایش، خون خود را برای استفاده های پزشکی و نجات جان بیماران نیازمند، اهدا می کنند.

مرکز اسلامی انگلیس معتقد است این اقدام و این گونه فعالیت‌های خداپسندانه می تواند برخی تبلیغات سوء درباره اسلام و مسلمانان را به ویژه در انگلیس خنثی سازد.

این مراسم اولین بار در سال ۲۰۰۶ و با نام حضرت امام حسین (ع) و تشویق مردم به اهدای خون، به ابتکار اتحادیه دانشجویان مسلمان در شهر منچستر برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی مسلمانان این شهر مواجه گردید.

هم اکنون این مراسم گسترش یافته و در ۲۶ شهر انگلیس برگزار می‌شود و سامان دهندگان آن مصمم هستند تا این امر خداپسندانه را به سایر کشورها نیز توسعه دهند.

در حال حاضر با توجه به روند رو به افزایش استقبال مسلمانان از این طرح اتحادیه دانشجویان مسلمان با سازمان بهداشت عمومی انگلیس (ان اچ اس) قرارداد همکاری امضاء کرده اند و این برنامه به‌صورت رسمی پیگیری می شود.

بر اساس گزارش منتشرشده از سوی کمپین اهدای خون با نام امام حسین (ع)، اهدای خون هر نفر موجب نجات جان ۳ انسان بزرگسال و یا ۷ انسان خردسال خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =