بنا: عبدولی باید طلا می‌گرفت

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: «سعید عبدولی» امشب باید در فینال وزن 82 کیلوگرم حضور می‌یافت و مدال طلا می‌گرفت، اما مهم این بود که در پیکارهای جهانی به مدال رسید.

«محمد بنا» یکشنبه شب بعد از کسب مدال برنز توسط «سعید عبدولی» افزود: روز گذشته و در چهار وزن نخست و به خصوص در وزن‌های 55 کیلوگرم (پویا ناصرپور) و 72 کیلوگرم (امین کاویان‌نژاد) شروع خوبی نداشتیم اما میثم دلخانی باید امشب در دیدار رده بندی وزن 63 کیلوگرم برابر حریف ارمنستانی پیروز می‌شد و مدال برنز می‌گرفت و به نظر من بد کشتی گرفت و رفع نواقص فنی او زمان‌بر است.

وی اظهار داشت: عبدولی نیز براساس تجربه‌ای که داشت باید امشب در فینال وزن 82 کیلوگرم کشتی می‌گرفت ولی مدال طلا قسمتش نبود و برنز گرفت و مهم این است که در مسابقه‌های جهانی مدال گرفت.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص سه وزن المپیکی 67، 87 و 97 کیلوگرم نیز گفت: نمایندگان کشورمان امروز (یکشنبه) با قرعه‌های سختی مواجه شدند با این حال 2 نفر از آنها یعنی حامد تاب (67 کیلوگرم) و محمدهادی ساروی (97 کیلوگرم) باید فردا در شانس مجدد و برای کسب مدال برنز به مصاف حریفان بروند. رامین طاهری هم متاسفانه در وزن 87 کیلوگرم در دیدار با نماینده آلمان (دنیس کولا) اشتباه داشت و این شانس را به حریف آلمانی داد تا داوران بتوانند حریفش را برنده کنند اما امیدوارم فردا (دوشنبه) در سه وزن بعدی نمایندگان کشورمان بهتر باشند.

وی تصریح کرد: در مجموع تیم ملی کشتی فرنگی جوان شده و از نظر فنی کار دارد و باید از همین جوانان و دیگر سرمایه‌های کشتی کشورمان استفاده کنیم و با شرایط خوبی به المپیک 2020 برسیم. البته هدف اصلی و برنامه‌ریزی اصلی ما برای بازی‌های المپیک 2024 است.

بنا در خصوص قرعه سخت نمایندگان کشورمان گفت: به هر حال قرعه شانس است. برای مثال وقتی حامد تاب فرنگی‌کار وزن 67 کیلوگرم در همان دور نخست به «اسماعیل بوررو» دارنده مدال طلای جهان و المپیک از کوبا باخت نارحت شدم و او این توانایی را داشت که با قرعه بهتری کشتی‌های بیشتری را می‌گرفت. با این حال بوررو بهترین‌های جهان را از جمله کشتی‌گیر کره‌جنوبی و «فرانک استابلر» آلمانی را شکست داد و مبارزه با چنین کشتی‌گیری فرصت خوبی برای نماینده کشورمان بود.

«سعید عبدولی» نیز پس از کسب مدال برنز و در حالی که از ناحیه دنده آسیب‌دیدگی شدید داشت گفت: دنده‌ام در مبارزه با حریف روسی (ادلان آکیف) شکست و با زور آمپول در مبارزه رده بندی حضور یافتم.

وی اظهار داشت: به دلیل همین مصدومیت قصد نداشتم کشتی بگیرم اما فقط به خاطر مردم و شاد کردن دل مردم به روی تشک رفتم و خدا را شکر که دست خالی به کشور برنمی‌گردم. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =