بیجاری‌ها بیش از ۱۰ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) بیجار گفت: کشاورزان و مردم این شهرستان امسال ۱۰ میلیارد و ۲۰۸ میلیون ریال زکات پرداخت کردند که این کمک‎ها برای محرومین، نیازمندان و طرح های عمرانی هزینه شده است.

جواد عزیزی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با همیاری مردم، خیران، متدین و برگزاری نشست توجیهی با روحانیون و فعال کردن گروه های تبلیغی در بسیاری از روستاها این میزان زکات جمع آوری شد.

وی با اشاره به اهمیت همیاری محرومین و نیازمندان در بخش های کمک هزینه تحصیلی، مسکن، معیشت و سایر موارد افزود: حدود ۶۶ درصد زکات شامل ۶ میلیارد و ۶۹۳ میلیون ریال در این بخش ها هزینه شده است.

افخمی تاکید کرد: حدود ۳۴ درصد زکات جمع آوری شده نیز شامل سه میلیارد و ۵۱۵ میلیون ریال برای اجرای ۲ طرح عمرانی و آبادانی روستاهای شهرستان هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه روحانیون نقش زیادی در جمع آوری زکات دارند، گفت: میتوان با همکاری مسئولین و برگزاری جلسات تخصصی و همایش های مرتبط با زکات، مردم را با ویژگی های پرداخت زکات بیشتر آشنا کرد.

شهرستان بیجار با بیش از ۸۹ هزار نفر جمعیت در شرق استان کردستان، با بیشترین گستردگی جغرافیای و پراکندگی روستایی واقع شده است.

حدود ۸۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان در بیش از ۲۲۸ روستا ساکن هستند و فعالیت اغلب مردم روستا نشین دامداری و کشاورزی است.

۹۹۴۳ / ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =