۲۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۳
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83476616
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش امور قرآنی به توسعه فرهنگی اردکان کمک می‌کند

یزد- ایرنا - فرماندار اردکان با بیان اهمیت فراگیری کلام وحی در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: ترویج بیشتر آموزش قرآن در بین اقشار مختلف جامعه به روند توسعه فرهنگی این شهرستان کمک می‌کند.

بهروز شهابی زاد روز یکشنبه در آیین اختتامیه کلاس‌های آموزشی موسسه فرهنگی عترت  الزهرا(ص) اردکان افزود: بزرگترین راهنمای زندگی انسان‌ها قرآن است و به جرات می‌توان  گفت، هر کسی از این کتاب آسمانی بهره برد، کمتر دچار مشکلات فرهنگی، تهاجمی و ناامنی اجتماعی می‌شود.
وی اضافه کرد: مدیران و آموزگارانی که خطرهای اجتماعی ، مسایل و مشکلات شهر اردکان را درک می‌کنند،می‌توانند با برگزاری کلاس‌های حفظ و تفسیر قرآن و آموزش جوانان و نوجوانان،  آسیب‌های اجتماعی را کاهش و روند توسعه فرهنگی را شتاب دهند.
این مسئول با بیان اینکه اردکان صنایع متعدد و چند تیم در لیگ برتر ورزش کشور دارد که همگان به آن به عنوان یک ظرفیت نگاه می‌کنند تصریح کرد:  این در حالی است که دانش آموزان و دانشجویانی که در مسیر آموزش قرآن و کسب علم و دانش گام بر می‌دارند به عنوان افتخار شهرستان قلمداد می‌شوند و مایه مباهات هستند.
شهابی زاد گفت: مسئولان شهرستان تمام تلاش خود را در جهت ارتقاء آموزش به کار خواهند گرفت تا اردکان درسطح کشور به نام و مبلغ قرآن کریم مطرح شود.
مدیرموسسه فرهنگی عترت الزهرا(ص) اردکان نیز با بیان اینکه این موسسه کار خود را از روستای حاجی آباد زرین در ۱۳۶۹ آغاز کرد و در سال‌های آغازین با رشد چشمگیر اعضا روبرو شد تصریح کرد: به منظور گسترش فرهنگ قرآنی تصمیم گرفته شد در شهر اردکان نیز شعبه موسسه راه‌اندازی شود که با استقبال مردم روبرو شدیم.

حجت الاسلام محمد حسین ثقفی اظهار داشت : در سال ۱۳۸۷ موفق به راه اندازی موسسه در مرکز شهرستان شدیم و به آموزش حفظ، تفسیر و مفاهیم قران در گروه‌های  مختلف سنی پرداخته شد.
وی با بیان اینکه امسال ۲۳۰ نفر در کلاس‌های تابستانی این موسسه شرکت کردند ، گفت: هر حافظ قرآن باید تلاش کند تا بر تعداد حافظان افزوده شود.
در این آیین از حافظان قرآن در گروه‌های مختلف سنی از سوی فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان تجلیل شد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/  ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =