هشدار معاون فرماندار آستارا درباره فروش مصالح رودخانه‌ها

آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا با تاکید بر خودداری از فروش شن و ماسه به دست آمده از لایروبی رودخانه ها، استفاده از آن مصالح را در طرح های عمرانی نظیر سد لاستیکی خواستار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا کامبیز لقمانی مقدم روز یکشنبه در جلسه بررسی امور تالاب ها و آب بندان ها در فرمانداری آستارا افزود: برای جلوگیری از سیلاب رودخانه ها در پاییز و زمستان، ۱۱ نقطه از مسیر آنها لایروبی می شود و متولیان این کار، شن و ماسه برداشت شده را فقط در طرح های عمرانی استفاده کنند.

وی ادامه داد: سه پل در مسیر آستارا-اردبیل نیازمند استحکام است و باید بخشی از مصالح رودخانه ها، با موافقت اداره منابع آب برای تقویت سازه پل ها استفاده شود.

وی بیان کرد: نبود تعامل دستگاه ها مشکلاتی در تکمیل طرح ها ایجاد می کند و اداره ها در اجرای برنامه های عمرانی، با همدیگر همکاری داشته باشند.

معاون فرماندار آستارا گفت: آب بندان دمیرلیک حوالی روستای ویرمونی، قابلیت آبزی پروری دارد و با همکاری اداره های منابع آب و شیلات، از آن ظرفیت استفاده شود.

لقمانی مقدم ادامه داد: دیواره حفاظتی رودخانه های ملاهادی، شهرک هجرت، لمیر محله و کانرود و دریچه‌ آب بندان ها در حال ساخت است و بعد از لایروبی رودخانه ها، ظرفیت ذخیره آنها از سه میلیون به چهار و نیم میلیون متر مکعب آب افزایش خواهد یافت. 

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، هفت رشته رودخانه و شالیزارهای حاصلخیز در غرب استان گیلان واقع شده است. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =