فرمانده سپاه استان: هم‌افزایی خوبی در خراسان جنوبی انجام شده است

بیرجند - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: هم‌افزایی و هماهنگی‌های خوبی در استان برای خدمت‌رسانی به محرومان انجام شده و برخی موازی‌کاری‌ها رفع شده است.

سردار علی قاسمی روز یکشنبه در نشست اعضای قرارگاه نهضت خدمت‌رسانی خراسان جنوبی که با حضور استاندار در دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برگزار شد افزود: مراجعانی که برای خدمات‌رسانی به سپاه مراجعه می‌کرده اند، ساماندهی شده و راه‌اندازی گروه‌های خدمات‌رسان و محرومیت‌زدا به مناطق محروم توسط برخی نهادها بسیار موثر بوده است.

وی گفت: برای جلوگیری از موازی‌کاری یا خدمات مکرر به یک نفر، سامانه‌ای طراحی شود که نهادها و سازمان‌ها از اقدامات یکدیگر اطلاع داشته باشند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار داشت: برای تعامل و اثربخش بودن خدمات همه نهادها در راستای کمک‌های اضطراری و دیگر کمک‌ها، دستگاه‌های خدمات‌رسان، سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های خیرین وارد این سامانه شوند.

وی افزود: استاندار خراسان جنوبی و مسئولان دستگاه‌های اجرایی حضورهای موثری در روستاها داشته‌اند و با برگزاری میز خدمت و رسیدگی به مشکلات مردم اقدامات خوبی را انجام داده‌اند.

سردار قاسمی همچنین گفت: ۲۰۳ گروه جهادی در تابستان امسال به مناطق محروم استان اعزام شدند.

وی بیان کرد: این گروه‌ها در زمینه ساخت کانال آب، تکایا و مساجد، سرویس‌های بهداشتی و استخر ذخیره آب، لایه روبی قنوات و ساخت و مرمت امامزادگان و شهدای گمنام خدمات ارائه کرده‌اند.

وی گفت: گروه‌های جهادی همچنین آموزش‌های لازم را درخصوص مسائل فرهنگی، بهداشتی، آشپزی، اشتغال و صنایع دستی به روستاییان ارائه کرده‌اند.

۷۵۵۶*۳۰۲۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =