پیش بینی تولید ۸ هزار تن روغن زیتون در سال جاری

تهران - ایرنا - مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: برای سال جاری ۱۲۰ هزار تن دانه زیتون تولید شود که از این میزان بیش از هشت هزار تن روغن زیتون استحصال خواهد شد.

به گزارش یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، « سید رحمت اله پریچهر » به شرایط اقلیمی و فعالیت‌های باغداران و بهره‌برداران و وضعیت مناسب باغات زیتون اشاره کرد و افزود: نیاز کشور به روغن زیتون سال گذشته حدود ۱۲ هزار تن بود که  حدود هفت هزار و ۱۴۰ تن در داخل کشور تولید شده است.

پریچهر با تاکید بر لزوم افزایش سرانه مصرف روغن زیتون در کشور، اظهارداشت: روغن زیتون به دلیل ارزش غذایی و دارویی بالا می‌تواند به افزایش سلامت جامعه و امنیت غذایی کشور کمک کند، علاوه بر آن از نظر اقتصادی نیز تولید این محصول برای باغداران مقرون به صرفه خواهد بود.

وی تصریح کرد: در سال جاری برای واردات روغن زیتون ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) اختصاص نیافته است، بنابراین به منظور تامین روغن زیتون مورد نیاز مردم از تولید داخل، باغداران تلاش کنند برای کمک به اقتصاد کشور، سلامت جامعه و افزایش درآمد خود، به جای فروش دانه زیتون، محصول خود را پس از استحصال، به صورت روغن زیتون عرضه کنند.

مجری طرح زیتون، به تشکیل زنجیره ارزش افزوده زیتون در مناطق رودبار، طارم سفلی و طارم علیا اشاره کرد و افزود: ارتباط خوبی بین تولیدکنندگان، فرآوری کنندگان (صاحبان صنایع) و بازرگانان ایجادشده و بخش خصوصی آمادگی خرید بر اساس کشاورزی قراردادی از باغداران را دارد.

وی ادامه داد: زمان برداشت اکنون آغازشده و بر اساس نوع رقم و منطقه برداشت ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =