اصلاح بازار، لازمه رشد شاخص بورس است

تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه لازمه رشد شاخص بورس را اصلاح بازار اعلام کرد و گفت: سهام باید بین سهامداران حاضر در بازار سرمایه دست به دست شود؛ شاخص بورس به منظور ورود نقدینگی‌های جدید به بازار همچنان جا برای اصلاح دارد.

عادل افخمی امروز (یکشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به علت ریزش بورس در بازار امروز اشاره و بیان کرد: بازار سرمایه در وضعیت کنونی  تحت تاثیر دو عامل قرار گرفته است، هر زمان که یک از سطوح مقاومتی شاخص بورس شکسته می‌شود ترسی در دل سهامداران به لحاظ ریزش شاخص بورس ایجاد خواهد شد، اکنون شاخص مقاومت خود را شکسته که همین امر باعث می‌شود تا به سرعت اقدام به عرضه سهام خود در بازار کنند.

وی ادامه داد: ورود حجم چشمگیری از جریان نقدینگی به بورس مانع از اصلاح شاخص به صورت جدی شد.

افخمی اظهار داشت: خبرهای منتشر شده در خصوص حملات صوت گرفته به پالایشگاه عربستان، تعطیلی بازار جهانی و آغاز معاملات با تردید به دلیل عدم ارائه قیمت نفت از جمله عواملی بودند که در کنار یکدیگر باعث ریز شاخص بورس شدند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند کاهشی شاخص بورس چندان جدی نبوده است، گفت: روند کنونی بازار متعادل به نظر می رسد و همچنان بسیاری از انتظارات بازار برآورده نشده است.

وی با بیان اینکه بازار در کوتاه مدت رشد بسیار شدیدی را تجربه کرد، گفت : در صورتی که اتفاق تاثیرگذاری که زمینه رشد بازارهای موازی را فراهم می کند رخ ندهد و ورود نقدینگی به این بازار ادامه داشته باشد روند بازار صعودی خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اکنون اقبال بازار بیشتر به سمت سهم‌هایی مانند بانکی‌ها و خودرویی‌ها که دارای تجدید بر ارزیابی هستند می‌چرخد، گفت: در وزارت صنعت، معدن و تجارت مذاکراتی صورت گرفته که به احتمال زیاد در این صنایع تجدید ارزیابی صورت خواهد گرفت.

وی اعلام کرد که براساس صحبت‌های صورت گرفته شاخص بورس به ۳۲۵ هزار واحد خواهد رسید.

افخمی در پایان اظهار داشت: بازار نیازه به برخی اصلاحات دارد تا از حالت روانی خارج شود.

شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۲هزار و ۶۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۲ هزار و ۳۹۵ واحد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha