ملی‌پوش وزنه‌برداری: به دنبال پایان دادن به ناکامی در سبک وزن‌ هستم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش دسته ۵۵ کیلوگرم وزنه‌برداری گفت: در تلاشم تا با افزایش رکوردهای شخصی به ناکامی چند دهه اخیر سبک وزن‌های ایران در پیکارهای قهرمانی جهان پایان دهم.

«حافظ قشقایی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از این دوره از اردو، سابقه حضور در اردوی تیم ملی نداشتم اما حضور «محمد حسین برخواه» در رقابت‌های قهرمانی کشور موجب شد تا وی من را به اردو تیم ملی دعوت کند. اردویی که طولانی مدت بود و موجب شد تا با آمادگی کامل در رکوردگیری شرکت کنم.

وی با بیان اینکه رکوردهای شخصی من نزدیک به نفرات برتر جهانی است، افزود: با توجه به دسته‌ای که در آن وزنه می‌زنم  باید منتظر رقابت سختی باشم رقابتی که در آن «یون چول» وزنه‌بردار کره شمالی یک عجوبه به شمار می‌رود و چند حریف اروپایی و آسیایی دیگر نیز دارم. البته اشتباهی در اعلام نام حریفان رخ داده بود که «مشایخ» عراقی را در این دسته قرار دادند که اینگونه نیست.

وزنه بردار ملی‌پوش دسته ۵۵کیلوگرم در پاسخ به این پرسش که قصد حضور در المپیک ۲۰۲۰ دارد یا نه؟ عنوان کرد: این دسته المپیکی نیست و باید به دسته بالاتر بروم. بدون شک حضور در المپیک ۲۰۲۰ برای من منتفی است. زیرا در شش ماهه نخست سال در هیچیک از مسابقه‌های بین‌المللی دسته ۶۱ شرکت نکردم. تمام تلاشم بر این است که برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس برنامه‌ریزی کنم.

قشقایی با بیان اینکه تلاش دارد تا در سبک وزن به ناکامی‌های متوالی ایران پایان دهد تصریح کرد: برای رسیدن به سکو قهرمانی باید به دنبال ارتقا رکوردهای شخصی باشم و این یک هدف مهم است. پس از رقابت‌های جهانی در تلاشم که بتوانم در سبک وزن به ناکامی‌های چند دهه اخیر پایان دهم.

حافظ قشقایی یکی از ملی‌پوشان اعزامی به رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی ۲۰۱۹ جهانی در تایلند است. وی در دسته ۵۵ کیلوگرم رقابت سختی با وزنه برداران سبک وزن دارد. رکورد ورودی قشقایی در مجموع ۲۵۸ کیلوگرم است. «ام یون‌چول» وزنه بردار کره شمالی در این دسته با رکورد ۲۸۰ کیلوگرم در صدر قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =