طاهری و ساروی از صعود به نیمه نهایی بازماندند

تهران - ایرنا - «رامین طاهری» و «محمدهادی ساروی» نمایندگان وزن‌های 87 و 97 کیلوگرم ایران به ترتیب با قبول شکست برابر حریفان نامدار خود از آلمان و ارمنستان از صعود به مرحله نیمه‌نهایی کشتی فرنگی قهرمان جهان بازماندند.

مسابقه‌های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور در شهر «نورسلطان» قزاقستان برگزار می‌شود.

امروز (یکشنبه) پیکارهای مقدماتی سه وزن المپیکی ۶۷ کیلوگرم، ۸۷ کیلوگرم و ۹۷ کیلوگرم برگزار می‌شود که به ترتیب نمایندگان کشورمان «حامد تاب»، «رامین طاهری» و «محمد هادی ساروی» به مصاف حریفان رفتند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم «رامین طاهری» دارنده مدال نقره و برنز جوانان جهان در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ و طلای نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۱ پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۲ بر یک «زاخاری برگ» از سوئد را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر از سد «اسلام عباس‌اف» دارنده مدال نقره اروپا از جمهوری آذربایجان گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

وی در این مرحله برابر «دنیس کودلا» دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک از آلمان در یک مبارزه نزدیک نتیجه را یک بر یک واگذار کرد و از صعود به نیمه نهایی بازماند و باید منتظر صعود حریفش در فینال باشد تا در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک تلاش کند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «محمدهادی ساروی» دارنده مدال طلای جوانان جهان در دور نخست مقابل «پیتر اوهلر» دارنده مدال نقره جوانان جهان ۲۰۱۲ از آلمان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید. وی در دور بعد به مصاف «کریل میلوف» دارنده مدال نقره جهان از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۳ شکست داد. وی در مرحله یک هشتم نهایی نیز «گابریل روسیلو کایند» از کوبا را با نتیجه ۵ بر ۴ شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

ساروی در این مرحله در یک کشتی نزدیک برابر «آرتور آلکسانیان» دارنده مدال طلای جهان و المپیک از ارمنستان با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد. ساروی هم باید منتظر حریفش در فینال باشد تا در جدول بازنده‌ها برای مدال برنز و سهمیه المپیک به مصاف حریفان برود.

در وزن ۶۷ کیلوگرم «حامد تاب» در دور نخست مقابل «اسماعیل بوررو مولینا»  قهرمان المپیک و جهان از کوبا با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

مولینا در دور بعد نیز موفق به شکست حریف رومانیایی شد و در مرحله یک هشتم نهایی حریف سرسخت و قدرتمندی همچون «فرانک استابلر» دارنده ۲ مدال طلای قهرمانی جهان از آلمان را با نتیجه عجیب ۹ بر صفر شکست داد. وی با پیروزی برابر «ریو هانسو» دارنده مدال طلا و نقره پیکارهای قهرمانی جهان از کره‌جنوبی به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت و برای صعود به دیدار فینال حریف مصری را پیش‌رو خواهد داشت. 

در چهار وزن نخست نیز «میثم دلخانی» و «سعید عبدولی» در وزن‌های ۶۳ و ۸۲ کیلوگرم امروز (یکشنبه) برای کسب مدال برنز باید به مصاف حریفان بروند. «پویا ناصرپور» در وزن ۵۵ کیلوگرم و «امین کاویانی نژاد» در وزن ۷۲ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها حذف شدند.

اسامی نفرات راه یافته به نیمه‌نهایی اوزان 67، 87 و 97 کیلوگرم به این شرح است:

67 کیلوگرم:
آرتم سورکوف (روسیه) - فردریک بیرهوس (دانمارک)
محمد ابراهیم السید (مصر) - اسماعیل بوررو مولینا (کوبا)


87 کیلوگرم:
ژان بلینیوک (اوکراین) - دنیس کودلا (آلمان)
ویکتور لورینچ (مجارستان) - رستم آساکولوف (ازبکستان)


97 کیلوگرم:
موسی اولویف (روسیه) - میهایل کاجایا (صربستان)
آرتور الکسانیان (ارمنستان) - گئورگی میلیا (گرجستان)
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =